(VIDEO) Turnaj ovládli Maďari, Rakúšanom sme uštedrili debakel

Slovenskí reprezentanti v malom futbale absolvovali pod vedením Ladislava Borbélyho prípravný medzinárodný turnaj v susednom Rakúsku. Okrem domácich hráčov čelili aj rivalom z Maďarska.

Naši reprezentanti si najprv mohli vychutnať vzájomný súboj Rakúšanov s Maďarmi. Podľa očakávania to bola pomerne jednoznačná záležitosť v prospech našich rivalov z juhu. Maďari nenechali nič na náhodu a Rakúšanov zostrelili 6:0.

Po úvodnom zápase sa dostali na hraciu plochu zverenci Ladislava Borbélyho. V prvom stretnutí čelili nabudeným Maďarom.

Maďarsko – Slovensko

Od úvodných sekúnd im ukázali, že to nebudú mať také jednoduché, ako v prvom zápase. Síce mali v úvode zápasu loptu pod kontrolou, ale nič zásadné s ňou nevymysleli. Boli to práve naši chlapci, ktorí sa sa radovali z úvodného gólu v stretnutí.

V ofenzíve predviedol vynikajúcu prácu kapitán Juraj Kuhajdík, ktorý následne posunul loptu na mladého Kevina Čekana, ktorý naservíroval loptu Rudolfovi Belišovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Intenzívna a náročná príprava Borbélyho zverencov sa preukázala aj o pár minút neskôr. V tomto prípade zaúradovala druhá päťka. Peknú kombináciu po vysokom pressingu predviedli Peter Brestovanský a Lukáš Janič. Druhý menovaný ju nakoniec zakončil do siete a bolo 2:0. Úvod zápasu patril našim.

Slovenskí reprezentanti sa ako keby s dvojgólovým vedením uspokojili a začali robiť zbytočné chyby. Trest prišiel v 17. minúte po chybe našich pri vhadzovaní. Na 1:2 znížil kanonier Czvitkovics. O necelé dve minúty neskôr bolo vyrovnané. O dvojgólové vedenie sme sa pripravili sami. Po chybe v rozohrávke strelil druhý gól v zápase Czvitkovics a začínalo sa odznova. V závere polčasu sa hra mierne upokojila, ani jeden z tímov nechcel inkasovať gól do šatne.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie Maďari. V 31. minúte dokonal obrat po peknej akcii výborne hrajúci Matej Suscák. Naši mohli odpovedať o dve minúty neskôr z rýchleho brejku. Vynikajúcu prácu odviedol Marco Kollár, ktorý pred bránou nezasebčil a ponúkol gól Dušanovi Dzíbelovi, ten však bohužiaľ trafil iba žrď. Prišiel okamžitý trest. Do dvojgólového trháku poslal Maďarov v 35. minúte Kovács. V závere zápasu začali Maďari hru kúskovať a nervozita začala stúpať na oboch stranách.

Dopredu sa začal tlačiť aj strelecky aktívny Martin Kopčan. V závere sme skúsili aj power-play, ale okrem veľkej šance Dudáša sme si väčšiu príležitosť vybojovať nedokázali a skúsení Maďari si dvojgólový náskok postrážili až do záverečného hvizdu.

„Turnaj hodnotím celkom pozitívne, škoda toho prvého zápasu, kde sa nám nepodarilo zdolať Maďarov aj napriek dobrému začiatku. Maďarov sme dostali do zápasu po našich chybách,“ zhodnotil po zápase skúsený reprezentant Ivan Buchel.

Maďarsko – SLOVENSKO 4:2 (2:2)
Góly:
20. a 22. Czvitkovicz, 31. Suscák, 35. Kovács – 10. Beliš, 17. Janič

Rakúsko – Slovensko

V druhom zápase sme mohli ísť do vedenia už v úvodných minútach. Rakúšania ale aj s veľkým šťastím loptu vykopli z bránkovej čiary. V štvrtej minúte už ale predsa len kapitulovali. Skóre stretnutia otvoril Martin Dudáš.

Do hry sa od úvodu zapájal aktívny Martin Kapraľ, vďaka čomu sme Rakúšanov prečíslovali v ofenzíve. Aktívny Dudáš bol aj v 7. minúte na správnom mieste a pripísal si druhý gól v zápase. Spoluhráčom dodal potrebný pokoj na kopačky.

Odvtedy to bola hra mačky s myšou. Domáci futbalisti sa aj napriek snahe dostávali do šancí len sporadicky. Šesť minút pred koncom prvého dejstva strelil po vynikajúcom pressingu druhý gól na turnaji Rudolf Beliš.

Po zmene strán sa herný prejav nemenil. Naši si zápas užívali a pokračovali v aktivite. Kapraľa v bráne vystriedal Feriančik a hneď v 28. minúte mal prsty v štvrtom góle. Po jeho streleckom pokuse sa na listinu strelcov zapísal Matúš Paukner.

Slovenskí reprezentanti následne kontrolovali priebehu zápasu a snažili sa skóre zveľadiť. Podarilo sa to až tri minúty pred koncom zápasu. Individuálnu prácu Martina Blaha zužitkoval Peter Brestovanský a bolo 5:0.

V záverečných dvoch minútach zápasu sa zverenci Ladislava Borbélyho presadili ešte dvakrát. Na listinu strelcov sa zapísal aj Dušan Dzíbela a skóre druhým gólom v zápase uzatvoril Matúš Paukner.

„Medzinárodná konfrontácia je pre nás veľmi dôležitá, pretože má úplne inú úroveň ako zápasy v domácej lige. Veľmi dôležitý bol pre nás najmä zápas s Maďarmi, do ktorého sme mali vynikajúci nástup, ale potom vďaka lacným chybám sme zmenili priebeh zápasu v náš neprospech. Súboj nám nastavil zrkadlo a preto považujem tento turnaj za dôležitý a veľmi užitočný,“ zhodnotil pôsobenie svojich zverencov na turnaji reprezentačný tréner Ladislav Borbély.

Rakúsko – SLOVENSKO 0:7 (0:3)