TO-DAY Hydrokres Prešov skončil v EMF Champions league na prahu 8-finále

Prešovský TO-DAY Hydrokres Prešov získal v základnej skupine jeden bod a obsadil tak tretie miesto v skupine G. Vo štvrtok večer ho tak čakal zápas o postup medzi 16 najlepších tímov proti azerbajdžanskému tímu Zire.

Vstup do zápasu mali lepší hráči prešovského TO-DAY Hydrokres, keď sa v 10. minúte z dorážky presadil Nikolas Lukáč. Už o necelé dve minúty sa však Zire podarilo vyrovnať, keď sa po tvrdej strele pod brvno presadil Aliyev a bolo 1:1. O ďalšie dve minúty azerbajdžanský celok predviedol peknú kombináciu, na ktorej konci bol opäť Aliyev, ktorého strelu po zemi brankár Prešovčanov Kapraľ neudržal a tá skončila v bráne. Zire tak viedlo 2:1. V závere prvého dejstva sa azerbajdžanský zástupca presadil aj do tretice, keď sa do listiny strelcov zapísal krásnou strelou Chovdarov. Po polčase tak slovenský zástupca prehrával o dva góly v pomere 3:1.

Prešovčania mali skvelý vstup do druhého dejstva, keď sa v 22. minúte presadil Matúš Varga, ktorý z blízka dorazil loptu do brány a znížil tak na 2:3 z pohľadu slovenského zástupcu. V 34. minúte mali hráči TO-DAY Hydrokres vyrovnanie doslova na kopačke, na čiare však čarovne zasahoval brankár súpera. V poslednej paťminútovke sa TO-DAY Hydrokres snažilo zo všetkých síl o vyrovnanie, no súper obetavo bránil a prešovským hráčom sa už vyrovnať nepodarilo. Ich cesta na EMF Champions League sa tak skončila pred bránami 8-finále.

Zire vs. TO-DAY Hydrokres Prešov 3:2
Góly: 11., 13. Aliyev, 20. Chovdarov – 10. Lukáč, 22. M. Varga