Slovensko víťazne proti Česku v generálke pred MS

Slovenskí reprezentanti odohrali svoj posledný prípravný zápas pred Majstrovstvami sveta v malom futbale, ktoré sa odohrajú od 26.októbra do 4. novembra v Spojených arabských emirátoch. Za zatvorenými bránami sa stretli s reprezentáciou Česka.

Oba tímy si v poslednom prípravnom zápase zahrali až tri 25minútovky, v ktorých si vyskúšali aj viaceré modelované situácie, ako hra v oslabení, presilová hra a na konci prišli na rad aj pokutové kopy.

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom tempe, keď sa oba tímy oťukávali a ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu. Prvý gólový moment zápasu prišiel v 11. minúte, keď mali naši hráči výhodu priameho kopu. Jeho zahranie si na starosti zobral Marek Blažej, ktorý to trafil fantasticky do šibenice a otvoril skóre zápasu. Druhý gól sme zaznamenali v 15. minúte, keď sme sa presadili po peknej kombinácii po osi Bombicz-Mikuš a zakončujúci Beliš. Ďalší gól padol v 38. minúte, keď sa po skrumáži pred bránou dobre zorientoval Böhmer, ktorý navyšoval už na 3:0 pre Slovensko. Potom sa nadýchli aj českí hráči, ktorí sa v priebehu šiestich minút trikrát presadili a dokázali vyrovnať. Postupne sa presadili Šídlo, Gedeon a Junek. Naši reprezentanti išli opätovne do vedenia, keď využili hru v presilovke, keď si český obranca zrazil nastrelenú loptu za svojho golmana. Následne sa však českým hráčom podarilo vyrovnať, keď Klíma tečoval tesne pred brankárom Pellom loptu, ktorá skončila v sieti. Neskôr však dobre vyšlo Slovensku zahratie rýchleho protiútoku, na ktorého konci bol Kuhajdík. V závere zápasu ešte pečatil výsledok Juhás, ktorý využil chybu brankára pri vyvážaní lopty a poslal ju do opustenej brány.

Slovensko vs. Česko 6:4 (2:0, 1:2, 3:2)
Góly: 11. Blažej, 15. Beliš, 38. Böhmer, 66. vl, gól, 74. Kuhajdík, 75. Juhás – 46 Šídlo, 50. Gedeon, 52. Junek, 78. Klíma

Zostava Slovenska: Erik Feriančik, Stanislav Pella – Boris Juhás, Filip Kis, Michal Böhmer, Miroslav Stoch, Martin Jurkemik, Jaroslav Repa, Marek Blažej, Tomáš Mikluš, Martin Antol, Michal Javnický, Rudol Beliš, Juraj Kuhajdík, Adam Bombicz

Tréner reprezentácie Branislav Škorec: „Generálka s Českom na MS v SAE nám výsledkovo vyšla, výhra 6:4 veľmi teší a určite je povzbudzujúca do ďalších zápasov. Česko bolo pre nás viac ako vyrovnaným súperom. V určitých častiach zápasu mali navrch, hrali rýchlo a technicky, aj štatisticky nás prestrieľali. Tento zápas nám ukázal, v čom sa musíme zlepšiť, na čom musíme pracovať na októbrovom sústredení. Do Majstrovstiev sveta sú tri týždne a pre nás je podstatné, aby hráči boli zdraví a pripravení fyzicky, technicky, ale aj mentálne na ťažké zápasy. Ja verím v správny výber hráčov, ktorý je postavený systematicky a na základe kvality hráčov.“