Víťazný vstup do šampionátu. Slovensko v prvom zápase zdolalo Albánsko

Slovensko zvládlo úvodný zápas na Majstrovstvách sveta v malom futbale. V prvom zápase bolo našim súperom Albánsko.

Prvých päť minút stretnutia sa súperi navzájom spoznávali. Potom však prišla šanca našich hráčov a na zadnej žrdi dotlačil loptu do brány Boris Juhás, pre ktorého to bol premiérový gól v reprezentácii a tiež na vrcholnom podujatí. Po strelenom góle sme hrali zodpovedne v obrane a nepúšťali sme Albáncov do vyložených šancí. V 15. minúte mali Albánci šancu z priameho kopu, no brankár Feriančik si so strelou poradil. V závere prvého dejstva sme mohli ísť do vedenia o dva góly, strela Martina Antola však opečiatkovala iba žrď. Polčas tak skončil výsledkom 1:0 pre Slovensko.

V druhom dejstve sme začali aktívne, keď sa v 26. minúte dostal do dobrej šance po rohu Kuhajdík, albánsky brankár si však s jeho pokusom poradil. V 35. minúte to už bolo pre Slovensko veselšie. Po tlaku na útočnej polovici sa dostal k lopte Rudolf Beliš, ktorý zvýšil na 2:0. Po tomto góle sa snažili albánski hráči so zápasom niečo urobiť a tlačili sa viac na našu polovicu. Naša obrana však stále fungovala bezchybne. Albánci sa dostali do dvoch nebezpečných šancí, no s oboma si brankár Feriančik poradil. V poslednej desaťminútovke už gól nepadol a tak sme zaznamenali víťazný vstup do Majstrovstiev sveta.

Slovensko – Albánsko 2:0 (1:0)
Góly: 6. Juhás, 35. Beliš

Zostava Slovenska: Feriančik, Pella – Juhás, Antol, Kis, Javnický, Stoch, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Kuhajdík, Böhmer, Gere, Jurkemik

Branislav Škorec (hlavný tréner): Bol to náročný zápas najmä po fyzickej stránke. Bolo dôležité, že sme dali prvý gól a zodpovedne hrali v defenzíve. Pridali sme aj druhý gól a môžeme byť spokojní s výhrou.

Boris Juhás (strelec prvého gólu Slovenska): Bol to náročný zápas. Súper bol behavý a súbojový, čo mne osobne vyhovuje. Bol to pre mňa prvý gól za reprezentáciu a taktiež náš prvý na tomto šampionáte, z čoho mám veľkú radosť. Veľmi nás teší aj to, že sme udržali nulu vzadu.