Slovensko uhralo so silným Maďarskom dva vyrovnané zápasy

Slovenská reprezentácia sa stretla v Budapešti, kde odohrala dva prípravné zápasy proti reprezentácii Maďarska. Svoj úvodný gól za reprezentáciu SR v malom futbale zaznamenal aj Erik Jendrišek.

Slovensko sa postupne pripravuje na vrchol tohto roka, ktorým bude júnový európsky šampionát, ktorý sa uskutoční v termíne 1.-8. júna v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny v Sarajeve. Na nich sa predstavia rovnako aj Maďari. Maďari nás zastavili vo štvrťfinále minuloročného svetového šampionátu a nakoniec dokráčali až k zisku bronzu. Naša reprezentácia tak čelila veľmi silnému súperovi.

V prvom zápase mali Maďari lepší prvý polčas, keď sa dokázali trikrát presadiť a tak si prakticky aj vypracovali rozhodujúci náskok. V úvode druhého dejstva sa podarilo našim hráčom znížiť, keď sa o gól postaral Roland Černák. Druhý gól našich pridal Erik Jendrišek, pre ktorého to bol prvý gól za reprezentáciu v malom futbale. Vyrovnať sa nám však už nepodarilo. Naopak Maďari svoje víťazstvo poistili gólom na konečných 4:2.

V druhom zápase sa hral v prvom polčase veľmi vyrovnaný zápas. Padol v ňom len jeden gól a ten strelili Maďari. Polčas tak skončil ich vedením 1:0. V úvode druhého polčasu sa najskôr presadili opäť Maďari, ale krátko na to sme dokázali gólom kontrovať aj my, keď sa o zníženie na 2:1 postaral Porvazník. V 30. minúte však bolo vedenie Maďarska opäť dvojgólové. Naši sa však nevzdali a odmenou za to im boli dva góly. Najskôr sa v 35. minúte gólovo presadil Milan Nestorík a v 37. minúte vyrovnával na 3:3 Jaroslav Repa. Vo zvyšných minútach už presný zásah nepadol a tak sa druhý prípravný zápas skončil remízou 3:3.

Zostavy:
Maďarsko: Barabás Miklós, Bene Zoltán, Bohony Bálint, Bozsoki Imre, Csoszánszki Dávid, Domokos Bálint, Dunai András, Fülöp Viktor, Győri Barnabás, Kész Tibor, Kiss Gábor, Kovács Dominik, Kozó Viktor, Laczkó Milán, Ladányi Dávid, Lovász Bence, Nádasi Kornél, Németh Tamás, Tajti Bence

Slovensko: Tomáš Dráb, Erik Feriančik – Miroslav Porvazník, Roland Černák, Peter Blaško, Tomáš Mikluš, Rudolf Beliš, Adam Kuľha, Peter Terpaj, Filip Kis, Erik Jendrišek, Jaroslav Repa, Martin Ďuráči, Martin Antol, Dušan Dzíbela, Peter Brestovanský, Adam Bombicz, Jakub Hudec, Milan Nestorík, Martin Jurkemik, Šimon Žiara

Maďarsko – Slovensko 4:2 (3:0)
Góly:
10. Laczko, 16. Kozo, 18. Kiss, 43. Domonkos – 26. Černák, 38. Jendrišek

Maďarsko Slovensko 3:3 (1:0)
Góly
: 11. Kész, 27. Domonkos, 30. Kész – 28. Porvazník, 35. Nestorík, 37. Repa

Tréner Slovenska Peter Barnišin: Zápasy mali veľmi dobrú úroveň. Hrali sme proti špičke malého futbalu. Vyskúšali sme si viaceré taktické varianty. V prvom zápase sme prehrali 4:2. Nezachytili sme dobre úvod, kde sme dostali tri góly po našich individuálnych chybách. V zápase sme však neboli slabším mužstvom. V druhom zápase sme boli podľa mňa lepší. Opäť sme však inkasovali pomerne lacné góly. Musíme sa z toho poučiť. Zápasy však ukázali, že máme z čoho vyberať. Hráči taktiež ukázali v zápasoch srdce.