Slovensko šieste v rebríčku WMF

Svetová federácia malého futbalu aktualizovala poradie krajín v rebríčku WMF. Slovensko sa v ňom nachádza na 6. mieste.

Pri zostavovaní rebríčka sa do úvahy brali výsledky z posledných dvoch svetových šampionátov – tzn. MS v Spojených arabských emirátoch 2023 a MS v Austrálii 2019 a výsledky z posledných kontinentálnych šampionátov (v našom prípade EMF Euro 2022 na Slovensku).

Slovensko obsadilo na oboch svetových šampionátoch zhodne 7. priečku a na domácom európskom šampionáte 5. miesto. V rebríčku sa pred Slovenskom nachádza len Rumunsko – aktuálny majster sveta, Azerbajdžan – aktuálny majster Európy, Maďarsko – bronzový medailista z MS 2023, Kazachstan – strieborný medailista z MS 2023 a s tesným odstupom Česká republika. Na šiestom mieste je so zhodným počtom bodov Bulharsko.

Peter Králik /prezident SZMF/: „Je skvelé, že sa Slovensku podarilo v rebríčku Svetovej federácie malého futbalu posunúť takto vysoko. Je to zásluhou dlhodobo kvalitnej práce s nielen s reprezentáciou, ale taktiež celej hierarchie súťaží pod hlavičkou SZMF. Posledné tri veľké šampionáty znamenali pre náš výber vždy postup do štvrťfinále. My sme však motivovaní a budeme neustále pracovať na tom, aby šieste miesto nebolo našim vrcholom, ale aby sme sa v rebríčku posunuli ešte vyššie. Pomôcť nám v tom môžu najbližšie júnové Majstrovstvá Európy v Bosne a Hercegovine.

Kompletný rebríček: