Slovensko porazilo aj Česko

Slovensko sa vo svojom druhom zápase na EMF Nations Games stretlo v derby zápase s Českom.

Česko vstúpilo fantasticky do zápasu proti našej reprezentácii, keď už v 1. minúte otvoril skóre zápasu Čech Padera. Slovensko však na tento gól reagovalo aktivitou, keď sa v 10. minúte o vyrovnanie postaral Mikluš. Česi na vyrovnanie reagovali v 12. minúte gólom na 2:1, keď sa presadil Sirotek. Na jeho presný zásah nadviazal v 16. minúte Kugart. Slovensko však na tento presný zásah dokázalo bleskovo zareagovať gólom Hudeca, ktorý znížil na 2:3. Po tomto góle však Česi znovu gólovo udreli, keď gól strelil Doleček. Slovensko však dokázalo v 20. minúte znížiť. Gól na svoje konto si pripísal Mikluš. Po polčase sme tak prehrávali 3:4.

Slovensko vstúpilo aktívne do druhého dejstva. V 35. minúte sa postaral o vyrovnanie Adam Kuľha. Naši hráči hrali v druhom dejstve agresívne a aktívne, čoho odmenou bol aj vedúci gól Slovenska, keď sa do streleckej listiny zapísal v 42. minúte Jurkemik. Zlepšený výkon Slovenska korunoval v 48. minúte Martin Antol, ktorý dve minúty pred záverom zápasu zavŕšil víťazstvo Slovenska gólom na 6:4.

Slovensko vs. Česko 6:4 (3:4)