Slovensko čaká prípravný dvojzápas s Maďarskom

Naša reprezentácia sa už v utorok 9. apríla predstaví v Budapešti, kde ju čaká prípravný dvojzápas proti reprezentácii Maďarska.

Európsky šampionát sa nezadržateľne blíži a naša reprezentácia sa na vrchol sezóny intenzívne pripravuje. Už najbližšie sa naši hráči stretnú v utorok 9. apríla v prípravnom dvojzápase s Maďarskom. S týmto súperom sme sa naposledy stretli počas štvrťfinále MS v Spojených arabských emirátoch, kde sme prehrali a skončili tak našu púť svetom šampionátom po tesnom výsledku 0:1.

Slovensko aj Maďarsko spoznali počas štvrtkového žrebu mená svojich súperov, ktorým budú čeliť na EMF EURO 2024, ktoré sa bude konať 1.-8. júna v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny v Sarajeve. Slovensko bolo vyžrebované do skupiny C, kde budú našimi súpermi reprezentácie Česka, Španielska a Chorvátska. Maďarsko sa predstaví v skupine D a jeho súpermi budú Rumunsko, Poľsko a Turecko.

Tréner reprezentácie Peter Barnišin: „Tešíme sa na konfrontáciu s kvalitným súperom. Maďarsko patrí medzi hlavných favoritov EMF Euro 2024. Našim cieľom počas prípravného dvojzápasu je dať priestor všetkým nominovaným hráčom a pracovať na tímovej súhre. Po nedávnom avizovanom zranení Mareka Blažeja, sme dostali tesne po žrebe nešťastnú informáciu od Borisa Juhása, ktorého z prípravy a bohužiaľ aj šampionátu vyradilo zranenenie kolena. Borisovi prajem skoré uzdravenie a verím, že do stamotného šampionátu sa nám už budú zranenia vyhýbať. Do nominácie sa na poslednú chvíľu dostal Šimon Žiara, ktorý podáva v drese Martina výborné výkony“

Nominácia na prípravný dvojzápas

Brankári: Erik Feriančik (Martin), Tomáš Dráb (Humenné)

Hráči v poli: Martin Antol, Dušan Dzíbela, Peter Brestovanský, Adam Bombicz (všetci Trnava), Jakub Hudec, Milan Nestorík, Martin Jurkemik (všetci Bratislava), Miroslav Porvazník, Roland Černák, Peter Blaško (všetci Humenné), Adam Kuľha, Peter Terpaj, Filip Kis (všetci Košice), Tomáš Mikluš, Rudolf Beliš (obaja Prešov), Jaroslav Repa, Martin Ďuráči (obaja Trenčín), Šimon Žiara (Martin), Erik Jendrišek

Program prípravného dvojzápasu:

Utorok 9. apríla Budapešť

18:30 Maďarsko – Slovensko
19:30 Maďarsko – Slovensko