Slováci sú vo finále EMF Nations Cupu!

Slovenský reprezentačný výber v malom futbale si na záver prípravy zahrá vo finále prestížneho turnaja EMF Nations Games v Budapešti. Rozhodol o tom výsledok z posledného zápasu základnej skupiny.

V sobotu sme mali po víťazstve s domácim Maďarskom (1:0) a nešťastnou tesnou prehrou s českou reprezentáciou (2:3) na konte 3 body. Keďže rovnaký počet bodov nazbierali v dvoch úvodných zápasoch skupiny aj naši rivali, cieľ do posledného zápasu bol jasný – zdolať Izrael.

Prvý polčas stretnutia bol veľmi vyrovnaný a opatrný z oboch strán. Naši dominovali na lopte ale gólových šancí sa veľa nerodilo. Aj preto skončilo úvodne dejstvo bezgólovou remízou.

Skóre stretnutia sa menilo až po zmene strán. Aktívnejší Slováci viackrát pohrozili, sieť rozvlnili až v 27. minúte stretnutia. Gólovo sa presadil brankár Martin Kopčan. Reprezentačnému brankárovi to konečne vyšlo a strelou od polovice ihriska k žrdi poslal našich do výhody. „Maťo potvrdil dôvod, pre ktorý sme ho nominovali. Náš štýl hry si vyžaduje takzvaného hrajúceho brankára a on dokázal, že má na to, aby túto úlohu splnil,“ pochválil jediného strelca gólu reprezentačný tréner Ladislav Borbély.

Zverenci Ladislava Borbélyho nezopakovali chyby zo záveru zápasu s Čechmi a disciplinovaným výkonom dokráčali k druhému víťazstvu na turnaji. „Odohrali sme tretí kvalitný zápas v rade. Všetky zápasy mali úroveň Majstrovstiev Európy, čo len dokazuje, aký náročný bude záverečný turnaj,“ povedal krátko po zápase reprezentačný tréner a pokračoval: „Izrael je súper z tretieho koša a je to jeden neskutočne fyzicky silný tím, ktorý má navyše aj futbalovú kvalitu. Potrebovali sme siahnuť na dno našich síl, za tento výkon si naši chlapci zaslúžia absolutórium.“

Približne o 13:00 zabojujú naši chlapci o prvé miesto. Ich súperom vo finále bude domáci výber. Stretnutie budete môcť opäť sledovať na našom webe alebo na facebookovom profile.