Slováci obsadili na EMF Nations Cup druhé miesto

Slovenskí reprezentanti v malom futbale podľahli vo finále medzinárodného turnaja EMF Nations Games po kvalitnom výkone domácemu výberu 0:2. V Budapešti obsadili konečné 2. miesto.

V úvodných minútach finálového zápasu mali viac z hry domáci futbalisti. Naši pozorne bránili a čakali na chybu súpera. Našu najväčšiu šancu nepremenil kapitán Juraj Kuhajdík v poslednej minúte prvého polčasu. Peknú individuálnu prácu nášho kapitána si brankár maďarského výberu postrážil. Do polčasovej prestávky sa preto išlo za nerozhodného stavu 0:0.

Po zmene strán mali domáci raketový nástup do zápasu. Loptu aj so šťastím upratal do siete hruďou Barabas Miklós. Od tohto momentu sa naši logicky museli viac tlačiť dopredu.

Prvú výraznejšiu šancu mal v 26. minúte Rudolf Beliš, jeho pokus však maďarský brankár s prehľadom zlikvidoval. O tri minúty neskôr pohrozil z priameho kopu Dušan Dzíbela. Ani z jeho strelou však nemal brankár súpera výraznejší problém.

Na záverečný tlak poslal Ladislav Borbély na trávnik hrdinu zo zápasu s Izraelom. Martina Kapráľa v bráne nahradil Martin Kopčan. Na posledné tri minútky zápasu ale aj jeho nahradil Dušan Dzíbela a naši hrali powerplay.

Riskantná hra bez brankára sa napokon našim nevyplatila. Gólovú poistku do prázdnej brány cez celé ihrisko pridal Dávid Ladányi. Remíza by zápasu pristala viac, naši ale nakoniec podľahli domácemu výberu po sympatickom výkone 0:2 a na turnaji obsadili konečné druhé miesto.

Reprezentačný tréner Ladislav Borbély bol rád, že sme prípravu v roku 2021 zakončili na takomto kvalitnom podujatí. „Absolvovali sme niekoľko turnajov takéhoto ranku, ale z hľadiska kvality bol zrejme tento turnaj najkvalitnejší.“

Napriek kvalitnému výkonu našich na oboch stranách ihriska poukázal na veci, na ktorých ešte potrebujeme pred záverečným turnajom v Košiciach popracovať: „Každé dobré mužstvo vychádza z prepracovanej defenzívy a napriek najlepšej obrane na turnaji nám ešte v hre niekoľko dôležitých vecí chýba. Na druhej strane potrebujeme byť efektívnejší aj v koncovke.“

Slovensko – Maďarsko 0:2 (0:0)
Góly: 21. Miklós, 37. Ladányi

Kompletný pozápasový rozhovor s Ladislavom Borbélym

Domov si okrem druhého miesta berieme aj jedno individuálne ocenenie. Brankár Martin Kopčan bol vymenovaný za najlepšieho brankára na turnaji.

Martin Kopčan

Na treťom mieste napokon skončili reprezentanti Izraela. V zápase o tretie miesto zdolali Čechov v pomere 4:2.