Slováci a Maďari si body v kvalitnom dueli delili

Slováci vstúpili do Nations Games v Galante duelom s južnými susedmi. Po bezgólovom prvom dejstve padli v tom druhom dva góly. Slovensko remizovalo s Maďarskom 1:1 (0:0).

Pred výbornou kulisou najprv bez gólov

V Galante sa hralo v krásnom slnečnom počasí pred ešte krajšou diváckou kulisou. Prvá strela patrila Slovákom a mierila mierne vedľa. Maďari čoskoro odpovedali podobne. Hralo sa opatrne, Slováci rozvíjali útoky z hĺbky obrany. S pribúdajúcim časom však oba tímy hru viac otvorili. Brejk našich a prečíslenie zakončoval Rudo Beliš, ktorý prekonal brankára, no minul bránu. Výborne a prudko vystrelil k žrdi Erik Kapráľ; maďarský gólman vyrážal. Naši mali herne mierne navrch, no aj maďarský tím s mnohými novými hráčmi sa prezentoval veľmi kvalitnou a konsolidovanou hrou. Veľkú šancu z ľavej strany nezužitkoval Dyačovský. Gólman jeho zakončenie vykryl. Vari najväčšiu šancu prvého polčasu po rýchlom brejku zahodili z pravej strany maďarskí hráči. V sklze nedoklepol loptu do brány Dominik Rolinec. Nabíjal mu Silvo Jáger.

Slováci čelili veľmi kvalitnému a konsolidovanému súperovi.

V kvalitnom dueli napokon deľba bodov

V druhom polčase natiahla Stana Pellu hlavička, padajúca na brvno. Tutovku Maďarov zmaril Čekan. Po chvíli výbornú strelu nášho súpera efektne zneškodnil Pella. V 27. minúte po nádhernej slovenskej kombinácii a narážačke s Turanom zakončil z prvej Jaro Repa – 1:0! Maďari kontrovali, vyšachovali nás a strelu do opustenej brány zastavil vlastným telom Krempaský. Slovenský tím neskôr podržal Pella, keď Maďari mohli skórovať z ľavej strany. Reparát zložili o chvíľu po tom, čo na dvakrát dorážali z bezprostrednej blízkosti – 1:1. Po nabití Dyačovského neprekonal súperovho gólmana Čekan. Slovensko v taktickom a kvalitnom dueli s veľmi kvalitným súperom z Maďarska remizovalo 1:1 (0:0).

Slovensko viedlo, napokon však muselo byť spokojné s bodom.

Hlasy po zápase

Laco Borbély, tréner Slovenska: „Bol to zápas vo veľmi dobrom tempe. Bolo v ňom veľa taktickej disciplíny a kreativity. Nevyužili sme možnosti zvýšiť na 2:0. Výsledok je spravodlivý. Je to pre nás stále spoznávanie sa, v ďalších prípravách na MS v Austrálii sa budeme posúvať ďalej. Na konci sme trochu odišli „v hlavách“. Malý futbal potrestá akúkoľvek malú taktickú pozičnú chybu. Musíme sa naučiť reagovať strašne rýchlo. Proti Anglicku posunieme pressing vyššie. Súper je silný v hre jeden na jedného.“

Jaro Repa, strelec gólu Slovenska: „Bol to veľmi ťažký zápas. To, čo nám tréner povedal, sme splnili skoro stopercentne. Tímy, ktoré sú tu, sú takmer špičkou malého futbalu. Ich kvalita je minimálne rovnaká ako napríklad na majstrovstvách Európy.“