Repre tréner Laco Borbély: Poznačili sme si pár mien

Kvalita finále SZMF Winter Cupu v Korni milo prekvapila aj trénera reprezentácie Slovenska v malom futbale Laca Borbélyho. Do zápisníka si pre potreby repre poznačil niekoľko mien.

Ako hodnotíte úroveň turnaja a najmä celkov, ktoré v Korni bojovali o najcennejší pohár?

Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný a ponúkol širokú paletu futbalovej kvality, ktorá ma príjemne prekvapila nielen na úrovni jednotlivcov, ale aj na úrovni niektorých kompletných mužstiev.

Ktoré prvky v hre tímov v Korni sa vám pozdávali najviac?

Okrem individuálnej futbalovej vyspelosti viacerých hráčov sa ukázal veľmi dôležitý faktor hernej súčinnosti dvojíc, trojíc aj celých 5-íc,ktorá by sa mala stať hernou dominantou pri skladaní reprezentačného tímu. Práve vďaka nej by spojenie s efektívnym herným konceptom, obohateným o viaceré alternatívy herných plánov, mohlo byť základným kameňom pre dosiahnutie úspechu aj v medzinárodnej konfrontácii na šampionáte.

Laco Borbély zhodnotil prednosti i slabiny hry finalistov v Korni.

V čom ste videli rezervy v hre tímov?

Isté rezervy sme spolu s mojím asistentom Peťom Gancznerom videli pri realizácii defenzívnych, ale najmä ofenzívnych štandardných situácií, ktorých riešenia by sme radi obohatili na herne-taktickom sústredení počas tréningového kempu pred šampionátom. Práve tu by sme radi rozšírili portfólio herných riešení a alternatívne herné plány nielen pre ofenzívu, ale aj pre defenzívu.

Vyhliadli ste si v Korni aj nejakých hráčov pre reprezentáciu?

Samozrejme, že sme si do notesu poznamenali niekoľko mien a veríme, že aj zaujímavých hráčov. Ale sledovali sme aj hráčov reprezentačného kádra, ktorí svoje kvality potvrdili už v minulosti. A práve na výber a doplnenie typológie hráčov sa zameriame aj v blízkej budúcnosti pri sledovaní viacerých kôl národnej ligy.

Reprezentačný tréner by s mužstvom rád popracoval na herných riešeniach a plánoch.

Čo vás a reprezentačný tím malého futbalu v najbližšom období čaká?

Prioritou budú nasledovné akcie:

8.5.: Medzinárodný turnaj v Galante

29.-30.6: Majstrovstvá Slovenska (Bratislava/Galanta)

EMF Regions Cup (medzinárodný turnaj) – termín a miesto budú upresnené

1.10.-11.10.: Majstrovstvá sveta v Austrálii (WMF World Cup 2019), ktoré by sme radi obohatili o už spomínaný herne-taktický blok so zameraním na tímovú taktiku a precízny nácvik štandardných situácií.

Photo credit: Filip Nagy