Poznáme súperov na EMF EURO 2024

Dnes sa v Sarajeve, ktoré bude hostiť EMF EURO 2024, uskutočnil žreb základných skupín. Majstrovstvá Európy sa odohrajú v termíne 1. – 8. júna. Slovensku žreb určil skupinu C, v ktorej budú jeho súpermi tímy Česka, Španielska a Chorvátska.

Na šampionáte sa predstaví 24 tímov, ktoré sú rozdelené do šiestich štvorčlenných skupín. Slovensko bolo žrebované z prvého výkonnostného koša.

Slovensko na poslednom európskom šampionáte obsadilo konečné 5. miesto. V skupine sme sa stretli s Belgickom (víťazstvo 2:0), Talianskom (remíza 1:1) a Poľskom (víťazstvo 4:0). V osemfinále bolo našim súperom Gruzínsko, ktoré sme vyradili po výhre 2:0. Naša cesta sa skončila vo štvrťfinále, keď sme podľahli Azerbajdžanu po tesnej prehre 1:0. Titul budú obhajovať hráči Azerbajdžanu, ktorí vo finále zdolali Rumunsko 1:0. Bronz brali z Košíc hráči Bulharska, keď zvíťazili nad Kazachstanom 4:1.

Pre Slovensko to bude bude už jedenásta účasť na kontinentálnom šampionáte. Našu reprezentáciu na EMF EURO 2024 povedie z pozície hlavného trénera Peter Barnišin.

Peter Barnišin (tréner reprezentácie): „Súperov sme si nevyberali, preto žreb prijímame s pokorou a rešpektom k našim súperom. Mužstvá si dôkladne zanalyzujeme a pripravíme sa na 100% na každý zápas. Našim cieľom je v každom zápase podať plnohodnotný výkon, aby sme zo žiadneho zápasu neodchádzali nespokojní, že sme mohli urobiť viac.“

Peter Králik (prezident SZMF): „Žreb nám určil bezpochyby náročnú skupinu. Z druhého, tretieho aj štvrtého koša sme dostali veľmi kvalitných súperov. Zápasy určite nebudú jednoduché, avšak ak chceme uspieť, musíme zdolať aj silnejších súperov. Našim cieľom musí byť postup zo skupiny. Pri kvalite akú máme, pevne verím, že sa nám to podarí. Ak chceme postúpiť tak sa musí náš tím prezentovať bojovnosťou a odhodlaním. Často krát sa hovorí, ak tím zvládne ťažšie zápasy v skupine, môže z toho vo zvyšku turnaja ťažiť. Držím našim hráčom a trénerom palce a verím, že spoločne urobíme maximum na ceste za úspechom.“

Kompletné zloženie skupín:

Skupina ASkupina BSkupina CSkupina DSkupina ESkupina F
Bosna a HercegovinaKazachstanSlovenskoRumunskoBulharskoAzerbajdžan
Čierna HoraUkrajinaČeskoMaďarskoSrbskoFrancúzsko
SlovinskoAnglickoŠpanielskoPoľskoGruzínskoTaliansko
AlbánskoGréckoChorvátskoTureckoPortugalskoRakúsko

Záznam žrebu: