Porážame Čiernu Horu a zahráme si 1/4-finále MS

Slovensko má za sebou vydarený 8-finálový zápas, v ktorom sme sa stretli s reprezentáciou Čiernej Hory.

Do zápasu lepšie vstúpili Čiernohorci, ktorí išli zásluhou Jovanoviča do vedenia, keď fantasticky zahrali priamy kop. V prvých desiatich minútach boli Čiernohorci aktívnejší. V 14. minúte sme však mali výhodu priameho kopu, ktorý sme zahrali signálom na Juhása, ktorý sa tvrdou strelou presadil a vyrovnal na 1:1. Po góle sme začali hrať odvážnejšie a tlačili sme sa viac do šancí. V 20. minúte sme išli do vedenia, keď sa strelecky presadil prvýkrát na turnaji Marek Blažej. Už o dve minúte sme viedli o dva góly, keď na 3:1 navyšoval Jaroslav Repa. V poslednej minúte prvého dejstva sme mohli ísť dokonca do vedenia o tri góly. Vo veľkej šanci sme však prestrelili bránu Čiernej Hory.

V úvode druhého dejstva mali opäť šancu Čiernohorci. Erik Feriančik v našej bráne však predviedol skvelý zákrok. Ďalšiu šancu mal náš súper v 31. minúte, náš brankár nás však znovu podržal. V prvých ôsmych minútach náš Čiernohorci zatlačili. Z tlaku sa Čiernohorcom podarilo aj znížiť na 2:3, keď sa v 36. minúte presadil Pejakovič. Po góle nás protivník znovu zatlačil. Naša obrana na čele s brankárom však odolala. V 42. minúte sme viedli znovu o dva góly. Na 4:2 navýšil Filip Kis. V poslednej päťminútovke nás Čierna Hora zamkla na našej polovici, keď začali hrať power-play. Naša obrana však hrala zodpovedne. V poslednej minúte zápasu sa naopak našim hráčom podarilo potvrdiť víťazstvo zásluhou gólu Mikluša, ktorý pečatil víťazstvo Slovenska na 5:2.

Slovensko tak zvládlo 8-finálový zápas a postúpilo do 4-finále, kde bude našim súperom lepší z dvojice Maďarsko – Egypt.

Slovensko – Čierna Hora 5:2 (3:1)
Góly: 13. Juhás, 20. Blažej, 22. Repa, 42. Kis, 50. Mikluš – 4. Jovanovič, 36. Mijovič

Branislav Škorec (tréner reprezentácie): Som šťastný, že sme vyhrali. Od začiatku som vedel, že to nebude ľahké. Výsledok tomu asi nenasvedčuje, bol to však náročný zápas. Mali výborných pivotov, ktorí boli nebezpeční. My sme ich však dokázali ubrániť, čo bolo veľmi dôležité. Konečne sme dali viac gólov a netrápili sme sa tak v koncovke, aj keď na začiatku zápasu sme mohli dať skôr gól. Keď chceme postupovať ďalej, je jedno, či postúpi Maďarsko alebo Egypt. My však chceme ísť do semifinále a zanalyzujeme si súpera.

Jaroslav Repa (hráč Slovenska): Pocity sú úžasné. Bol to náročný zápas, ale som veľmi rád, že sme to zvládli. Gól by som venoval manželke a celej mojej rodine, ktorá ma sem dnes došla podporiť.