Naša reprezentácia podľahla v prípravnom dvojzápase Česku

Slovenská reprezentácia v malom futbale má za sebou prvý tréningový kemp pod vedením nového trénera Petra Barnišina. Celý kemp vyvrcholil v nedeľu poobede, kedy sa naša reprezentácia stretla v dvoch zápasoch s Českom.

V prvom zápase smola v koncovke

Úvod zápasu sa niesol v dobrom tempe a vysokom nasadení. Oba tímy však hrali pozorne v obrane a vyloženejšie šance neboli ani na jednej strane. Potom však prišla šiesta minúta a Dušan Dzíbela prišiel o loptu a Frébort otvoril skóre zápasu. Už o minútu viedlo Česko o dva góly, keď nezištnú prihrávku pred bránu využil na gól Minx. V 14. minúte sme mohli znížiť, Hudec však v dobrej šanci neprekonal českého brankára. O pár sekúnd nebezpečne pálil Dzíbela, český brankár si však s jeho strelou poradil. Po dvoch inkasovaných góloch sme boli v zápase jednoznačne aktívnejším mužstvom, gól však nie a nie streliť. Prvý polčas skončil výsledkom 2:0 v prospech Česka.

Druhý polčas sme pokračovali v aktívnej hre. V 31. minúte sme dostali výhodu priameho kopu. Naši hráči zahrali pekný signál, ktorý zakončil výstavnou strelou pod brvno Adam Kuľha. Novic v reprezentácii si pri svojom debute pripísal cenný gól. Aj po strelenom góle pokračovala naša snaha o vyrovnanie. Z množstva šancí sme sa však nedokázali presadiť. V 45. minúte opäť platilo známe, nedáš, dostaneš. Česi využili jednu z mála šancí, keď rýchly protiútok zakončil strelou do šibenice Frébort, pre ktorého to bol druhý gól v zápase a navýšil na 3:1 pre Česko. V posledných minútach už gól nepadol a tak sme s Českom prehrali 1:3

Zostava Slovenska: brankári: Tomáš Dráb, Martin Kapraľ
hráči v poli: Peter Blaško, Daniel Nagy, Miroslav Porvazník, Martin Antol, Jakub Hudec, Adam Kuľha, Martin Ďuráči, Peter Terpaj, Jaroslav Repa (C), Dušan Dzíbela, Boris Juhás

Slovensko vs. Česko 1:3 (0:2)
Góly: 31. Kuľha – 7., 46. Frébort, 8. Minx

V druhom zápase vysoká prehra

Do druhého zápasu nastúpila značne pozmenená zostava s množstvom nových tvári, ktoré tréner skúšal. Česi hrali v druhom zápase v bráne s Bírom, ktorý mal veľký vplyv na hru nášho súpera. Česko zjednodušilo hru a hralo viac kolmo. V úvode zápasu sa hralo zodpovedne v defenzíve. Viac aktívny bol však náš súper, ktorý sa viac dostával do zakončenia. Prvý gól padol v 10. minúte, keď sa po vydarenej kombinácii presadil Minx. Už o dve minúty sme prehrávali o dva góly, keď im vyšla aj ďalšia pekná akcia. V 14. minúte bolo už 0:3, keď Česko v skrumáži dotlačilo loptu za brankára Podhajeczkeho. Na našej strane mal šancu znížiť v 17. minúte Lády, brankár však jeho strelu zlikvidoval. V 23. minúte mal dobrú príležitosť Čamba, ani on však nedokázal skórovať. Na polčasovú prestávku tak šli Česi s vedením 3:0.

Česi aj v druhom polčase pokračovali v dobrom výkone. V 31. minúte nádherným gólom navýšil vedenie na 4:0 Svoboda. Vzápätí však prišiel gól aj na našej strane, keď sa s loptou pekne otočil Dominik Eperješi, ktorý zakončil tvrdou strelou, ktorá sa trepotala v bráne Česka. Pre Eperjšiho to bol prvý gól v reprezentačnom drese a to hneď pri jeho premiére. V 34. minúte však opäť presadil náš súper, keď skóroval Wáclavík. O minútu pridal už šiesty český gól Mirvald. V 37. minúte sme sa však dokázali presadiť aj my, keď sa tvrdou strelou zapísal do streleckej listiny Peter Terpaj. Aj pre tohto hráča to bola premiéra v najcennejšom drese, okorenená presným zásahom. V poslednej desaťminútovke sme však inkasovali ešte trikrát a tak sme s Českom prehrali 2:9.

Zostava Slovenska: brankári: Dominik Podhajeczky, Erik Feriančik
hráči v poli: Peter Blaško, Martin Suchánek, Daniel Nagy, Martin Antol, Marek Blažej, Milan Nestorík, Dominik Eperješi, Peter Terpaj, František Lády, Lukáš Čambal, Miroslav Kaňuk

Slovensko vs. Česko 2:9 (0:3)
Góly: 32. Eperješi, 37. Terpaj – 10. Minx, 12., 50. Lidmila, 14., 35. Mirvald, 31. Svoboda, 34. Wáclavík, 43. Hakl, 44. Paděra

Peter Barnišin (tréner Slovenska): V prvom zápase sme mali viaceré veľmi dobré fázy. Tento zápas rozhodla efektivita. V tomto zápase sme preniesli veľmi veľa vecí z tréningu do zápasu. Musím hráčov pochváliť, aj keď mrzí, že nás dali dole naše vlastné individuálne chyby. Do druhého zápasu sme hodili mnohých nováčikov a dúfali sme, že to zvládnu lepšie hlavne po taktickej stránke. Česi sú veľmi dobrý súper a my sme za tento zápas radi, pretože nám ukázal, s kým môžeme počítať do budúcnosti a s kým nie.