Naša cesta sa končí vo štvrťfinále

Slovensko sa vo štvrťfinále Majstrovstiev sveta stretlo s reprezentáciou Maďarska. V tesnom a dramatickom zápase rozhodol jediný gól.

Úvod zápasu bol opatrný. V ôsmej minúte nastala jedna z dôležitých situácii zápasu, keď rozhodca odpískal ruku nášho brankára Erika Feriančika mimo pokutového a udelil mu červenú kartu. Do brány tak musel ísť Stanislav Pella. Maďari mali navyše výhodu päťminútovej presilovky. Naša obrana dobre fungovala a pri jednej zo šancí nás podržal aj brankár Pella. Presilovku Maďarov sme ustáli bez inkasovaného gólu. Prvú väčšiu šancu sme mali v 22. minúte, keď z priameho kopu pálil Blažej a z dorážky následne aj Juhás. Oba pokusy maďarská obrana však odvrátila. Prvý polčas gól nepriniesol a tak sa šlo na polčasovú prestávku za vyrovnaného stavu 0:0.

Maďari vstúpili aktívne do druhého dejstva, keď brankára Pellu preveril Benci Tajti. Pella si však s pokusom poradil. V 27. minúte sme mali aj šťastie, keď strela Maďarov skončila na konštrukcii našej brány. V dôležitom a vyrovnanom zápase dominovali najmä zodpovedné defenzívy. Aj v 40. minúte sa hralo stále bez gólov. V 41. minúte nebezpečne zakončoval na našej strane Bombicz. Maďarský brankár jeho pokus vyrazil na roh. V 44. minúte prišiel rozhodujúci moment zápasu, keď Maďari zachytili našu rozohrávku a Kiss poslal Maďarov do vedenia. Naši sa po inkasovanom góle snažili o vyrovnanie a zatlačili na Maďarov. V poslednej trojminútovke sme sa odhodlali k power-play. Mali sme viaceré zaujímavé šance, no tie ostali nevyužité. Maďari náš tlak ustáli a ubránili tak tesné vedenie. Po výsledku 0:1 pre Maďarsko sa tak naša cesta šampionátom skončila vo štvrťfinále.

SLOVENSKO – Maďarsko 0:1 (0:0)
Gól: 43. Kiss, ČK: 9. Feriančik (SR)

Zostava SR: Feriančik, Pella – Juhás, Kis, Javnický, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Repa, Kuhajdík, Bombicz, Böhmer, Gere, Jurkemik

Branislav Škorec (tréner Slovenska): Je to trpká prehra pre všetkých nás, ktorí sme verili, že môžeme postúpiť do semifinále. Maďari boli o ten jeden gól lepší. Musíme sa z toho poučiť. Chýbalo nám dnes šťastie. Tento zápas bol dnes len o ňom.