Maďarov sme ustrážili, o víťazstvo s Čechmi sme sa pripravili sami

Slovenská reprezentácia v malom futbale sa zúčastnila atraktívneho turnaja EMF Nations Game v Budapešti. V sobotu absolvovala pod vedením Ladislava Borbélyho dva zápasy.

O otváracie stretnutie na medzinárodnom turnaji sa postarali práve naši reprezentanti. V úvodnom zápase čelili domácemu výberu.

Prvé dejstvo bolo z oboch strán veľmi opatrné. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany. Úvodná 20-minútovka chudobná na vyložené šance a preto skončila bez gólov.

V druhej nastúpil do brány Ľuboš Rusnák, ktorý vystriedal Stanislava Pellu a okamžite predviedol dva dôležité zákroky. Po zmene strán začali naši aktívnejšie už od úvodných minút. Prinieslo to okamžitý úspech. Skóre sme otvorili z rýchleho brejku. Vynikajúcu prácu debutanta v najcennejšom drese Adama Bombicza zužitkoval Matúš Paukner.

Maďari sa snažili čo najrýchlejšie vyrovnať a postupne nás dostali pod tlak. Zverenci Ladislava Borbélyho zodpovedne bránili a súpera k čistej šanci nepustili. Naopak niekoľkokrát sme sa dostali do nebezpečného brejku. Ani jeden sme však nedokázali premeniť v radostný moment.

Štyri minúty pred koncom sme predviedli peknú kombináciu, na ktorej konci bol kapitán Ivan Buchel. Brankára však prekonať nedokázal a skóre sa nemenilo. Maďari záverečný tlak zužitkovať nedokázali a tak sme prvý súboj na turnaji vyhrali najtesnejším gólovým rozdielom 1:0.

„Videli sme jeden kvalitný medzinárodný zápas. Prezentovali sme sa veľmi organizovanou a zodpovednou hrou. Maďarom sme nedovolili hrať ich hru a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali,“ zhodnotil tesne po zápase reprezentačný tréner Ladislav Borbély a pokračoval. „Ešte nie sme tam, kde by sme chceli byť, ale sme na dobrej ceste.“

V druhom stretnutí sme nastúpili v atraktívnom derby proti Česku. Úvod bol z našej strany veľmi opatrný, potrestaní sme boli už v tretej minúte zápasu.

V piatej minúte zápasu sme dostali dobrú príležitosť na vyrovnanie. Z priameho kopu si otvoril strelecký účet v reprezentácii Adam Bombicz. Tvrdou prízemnou ranou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

O pár sekúnd sa nám podarilo skóre zápasu otočiť. Po chybe českej obrany skóroval Martin Blaho, ktorý sa pohral aj s brankárom a zasunul loptu do odkrytej brány.

Česi v druhom polčase prevzali opraty zápasu a snažili sa o vyrovnanie. Dlho sa im to nedarilo. Tlak napokon zužitkovali až v poslednej päťminútovke. Na 2:2 najprv upravil Jan Rosulek.

Našim západným susedom sa napokon podarilo výsledok otočiť. Po vynikajúcej individuálnej práci dokonal obrat Zdenek Fládr.

Našim ostali na vyrovnanie menej ako dve minúty a vyrovnať sa im už nepodarilo. „Druhý polčas sme sa sami dostali do mentálnej nevýhody. Hráči sa venovali verdiktom rozhodcu a to je neprípustné, pretože sa pripravili o koncentráciu. Výsledok bol taký, že sme inkasovali v rozmedzí pár minút dva góly. Zápas bol remízový, ale pokojne sme ho mohli aj vyhrať. Kvalitný výkon sme si zbabrali poslednými piatimi minútami. Treba si z toho zobrať ponaučenie.“

Po úvodných zápasoch majú všetky mužstvá na konte 3 body za jedno víťazstvo a jednu prehru. O finalistoch sa bude rozhodovať zajtra.