SZMF podporuje oblastné ligy

Podpora oblastných líg pokračuje! Slovenský zväz malého futbalu neostal iba pri najkvalitnejších loptách a posiela ligám na celom Slovensko ďalšiu pomoc.

Prvá pomoc, financovaná Zväzom

V úvode sezóny obdaroval SZMF každú ligu značkovými loptami Adidas. Išlo o rovnaký model lôpt, ktorým bola odohraná základná časť tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa uskutočnili v Rusku. Neostalo však iba pri tom. Podpora líg na celom Slovensku pokračuje dodaním ďalších materiálnych pomôcok. Každý oblastný zväz mohol od šiesteho novembra poslať svoje požiadavky práve na materiálnu podporu. Niektorí požiadali o lopty, ďalší o sitá, či časomiery.

Konkrétnu pomoc oblastným zväzom schváli Výkonný výbor SZMF.

„Plne si uvedomujeme, že náš zväz tvorí 9000 hráčov a 22 oblastných líg. Preto chceme v čo najväčšej možnej miere podporovať malý futbal aj na oblastnej úrovni. Každá mestská liga, ktorá využila túto možnosť, sa tak bude môcť už čoskoro tešiť na nové vybavenie a pomôcky,“ informoval priaznivcov malého futbalu prezident SZMF Peter Králik. Výkonný výbor SZMF po zozbieraní žiadostí rozhodne o čo najspravodlivejšom rozdelení medzi jednotlivé oblastné zväzy. Ide o historický prvú materiálnu pomoc, ktorá je financovaná Slovenským zväzom malého futbalu v jeho 12-ročnej histórii. „Som rád, že už v prvom roku vo funkcii sa výkonnému výboru SZMF podarili úspechy, vďaka ktorým to pocítia všetci naši členovia a hráči priamo na ihrisku, a to ešte tento rok,“ vyjadril spokojnosť Peter Králik.