Slovensko vyradilo Anglicko a mieri do semifinále!

Napriek tomu, že Slováci narazili v štvrťfinálovom dueli MS na inú váhovú kategóriu, než boli zápasy v základnej skupine, trpezlivou hrou a kvalitou poslali domov Angličanov po výsledku 6:4 (4:2).

Rolincov polčas

Na začiatku sa v sľubnej pozícii ocitol Rolinec. Pri našej chybe sme mali šťastie – lopta anglickému hráčovi nesadla. Vo štvrtej minúte sme dali priestor jednému z hráčov hostí a Angličania prestrelili Pellu – 0:1. Nasledovala veľká príležitosť Slovákov; lopta skončila v rukách súperovho gólmana. V šiestej minúte si Angličania takmer dali vlastný gól, keď trafili tyčku. V deviatej minúte si vzal loptu Rolinecpo sóle takmer cez celé ihrisko zavŕšil výlet parádnou strelou – 1:1. O minútu nato zakončili naši kontru delovkou z pravej strany a bolo 2:1. Pred anglickým „malým vápnom“ sme rozpútali kolotoč, no skóre sa nemenilo. V 16. minúte bol Rolinec v správnom čase na správnom mieste a loptu poslal povedľa bezmocného brankára – 3:1. Technickej paráde na malom priestore v slovenskom podaní chýbal do bránky len kúsok. Británia dokázala znížiť na 2:3, ale v 22. minúte si naši krásne narazili a upravili na 4:2. Polčas uzavrela šanca hráčov spod Tatier so zakončením vedľa brány.

Takto sa z postupu do semifinále teší Slovensko!

Góly i ďalšie šance

Prešla minútka druhého dejstva a Slováci poopravili skóre na 5:2. Bojovalo sa, zverenci Ondreja Kačmára vytvorili viacero pološancí. Zároveň čas plynul, čo našim iba hralo do karát. Po sóle slovenského futbalistu išli Angličania do brejku a nemýlili sa – 5:3. Naši odpovedali ďalšou veľkou príležitosťou. V 15. minúte druhého dejstva sme zahrávali aut z pravej strany a nabiehajúci hráč to napálil k vzdialenejšej žrdi – 6:3. O dve minúty sme po krásnej kombinácii zakončovali do prázdnej bránky, ale lopte sa odkiaľsi priplietol do cesty hráč a tutovku nám zmaril. Výbornú strelu Takáča k žrdi vytlačil gólman Ostrovanov nohou. Z brejku mohol skóre opäť upraviť Rolinec. Z priameho kopu napálil do žrde Jaro Repa. Po chybe nášho brankára Angličania znížili na 4:6 a ožili. Viac sa však už nestalo, a tak Slovensko po víťazstve 6:4 nad Veľkou Britániou zabojuje zajtra predpoludním o 10:00 o postup do finále.