Premiérový ročník SZMF Winter Cup 2018 pozná svojho víťaza!

V nedeľu 11.2.2018 sa vo Futbal Aréne Korňa uskutočnil premiérový ročník záverečného finálového zimného turnaja s názvom “SZMF Winter Cup 2018“, ktorý organizoval Slovenský zväz malého futbalu.

V nedeľu od 9:00 začali súboje v základných skupinách. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 24 najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré boli formou žrebu prerozdelené do 4 skupín po 6 tímov. Do štvrťfinále postupovali vždy 2 najlepšie tímy zo skupiny. Víťazmi skupín sa stali FC Letka, FC Bepon, PapalaluluPrípravka 99. Z druhých miest do štvrťfinále postúpili Brothers, Pivkári, Jedáleň MirkaRemos.

Gólové hody vo štvrťfinále

V prvom štvrťfinále narazil víťaz skupiny A FC Letka na druhý tím skupiny B, ktorým boli Pivkári. Pivkári zažívali na turnaji svoju premiéru na celoslovenskej scéne a v zápase pravdy sa im podarilo silný tím FC Letka poraziť hladko 6:2.  Druhé štvrťfinále spojilo dva bratislavské tímy FC BeponBrothers. FC Bepon šiel do vedenia 1:0, no zlom v zápase došiel asi 6 minút pred koncom kedy Brothers nastrelili tyčku a FC Bepon o pár okamihov zvýšil na 2:0 a následne i na konečných 3:0. V štvrťfinále číslo 3 nedokázal húževnatý Remos musel za každým doťahovať vedenie Papalalulu, ktoré nie a nie definitívne zmazať a po prehre 3:5 sa Remos lúčil s turnajom. V poslednom štvrťfinále zvíťazil trenčiansky tím Prípravka 99 nad prešovskou Jedálňou Mirka pomerne hladko 6:1, keď sa hetrikom prezentovali Juraj ŠtefánikViktor Klemens.

Penaltová dráma v semifinále

V prvom semifinále na seba opäť narazili tímy FC BeponPivkári. Oba tímy sa spolu stretli už počas základnej časti, kde si víťazstvo 2:1 vybojoval FC Bepon. Semifinále malo opäť vysokú úroveň a z hra bolo jasne, že sa blížime samotnému vyvrcholeniu turnaja. V riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne, a tak o zápase museli rozhodnúť penalty. V rozstrele bol úspešnejší FC Bepon, ktorý rozstrel vyhral 2:1 a postúpil do finále. V druhom semifinále sme sa dočkali prekvapivo hladkého priebehu. Prvá polovica stretnutia Papalalulu vs. Prípravka 99 bola ešte vyrovnaná, no gól Viktora Klemensa v 10. minúte na 3:2 bol zlomový a následne sa Prípravke 99 podarilo skórovať ešte 5-krát a po výsledku 8:2 postúpili Trenčania zaslúžene do finále.

Premiéra na druhú

V súboji o tretie sa stretli neúspešní semifinalisti PivkáriPapalalulu, no viac síl bolo cítiť na strane Pivkárov, ktorí celý zápas kontrolovali a bratislavské Papalalulu výsledkom 7:3 odstrčili na celkové 4. miesto. Premiérový bronz tak putuje do Nitry. Finále si vybojoval trenčiansky tím Prípravka 99 a bratislavský FC Bepon. Vedenie sa najskôr ujali Trenčania, keď ich do vedenia poslal kanonier Juraj Štefánik. FC Bepon odpovedal zásluhou Ľuda Félixa už o pár minút neskôr. Ďalšie minúty sa niesli v tom, ktorý z tímov vsieti víťazný gól, alebo pôjdeme do finálového penaltového rozstrelu. Zlaté dieťa sa však našlo. Minútu pred koncom Silvo Jáger krásnym half-volejom vystrieľal tímu FC Bepon “zlatú Korňu“. FC Bepon sa tak na premiérovom turnaji SZMF Winter Cup stal jeho celkovým víťazom, čo je pre samotný klub zároveň aj ich premiérové prvenstvo na celoslovenskom turnaji. Víťazom gratulujeme k zisku nie len prvenstva, ale i k miestenke na Európsku ligu majstrov v malom futbale (EMF Champions League 2018), ktorá sa uskutoční 5.9.-9.9.2018 v Slovinsku!

Ocenené tímové aj individuálne výkony

Na záverečnom slávnostnom ceremoniáli boli ocenené medailami a trofejami tri najlepšie tímy a najlepšie individuálne výkony. Prvé miesto získal FC Bepon, 2. miesto tím Prípravka 99 a 3. miesto PivkáriNajlepším brankárom sa stal Peter Kostoláni z tímu Pivkári. Najlepším strelcom celého turnaja sa stal Juraj Štefánik z tímu Prípravka 99, ktorému sa podarilo nastrieľať 14 gólov!

Spokojnosť aj u prezidenta SZMF

S turnajom bol spokojný aj prezident zväzu Peter Králik, ktorý bol na mieste prítomný počas celého podujatia a zhodnotil ho slovami: „Dovolím si povedať, že celé podujatie prebiehalo bez problémov. Príprave sme venovali dostatok času a realita ukázala, že to stálo to za to. Malý futbal na Slovensku získal ďalšie skvelé podujatie, kde sa budú stretávať tí najlepší hráči malého futbalu zo Slovenska.“ Svojimi výkonmi tímy presvedčili, že sa jedná o najlepšie tímy z ich regiónu, čo postrehol aj prezident SZMF: „Už podľa kvality tímov sme vedeli, aká úroveň nás čaká a to sa len potvrdilo. Dovolím si povedať, že to bol jeden z najkvalitnejšie obsadených turnajov SZMF vôbec!“ Pozitívny ohlas bolo cítiť aj u tímov, takže premiérový ročník SZMF Winter Cup-u možno považovať za úspešný a v ďalších rokoch by už tento turnaj mal byť neodmysliteľnou súčasťou kalendára Slovenského zväzu malého futbalu.

Fotogaléria z celého turnaja bude zverejnená čoskoro!

Highlighty z vybraných zápasov nájdete na tomto mieste
Najlepšie momenty z finále nájdete na tomto mieste

Zaujímavosti turnaja

– víťaz FC Bepon prešiel celým turnajom bez prehry, čo mu dopomohlo k zisku premiérového titulu
– najviac gólov (12) padlo v zápase TO-DAY, U Capka vs. Pelikani, ktorý skončil 11:1
– celkovo padlo 287 gólov68 zápasoch
– najviac gólov sa podarilo streliť tímu Prípravka 99 – 37 gólov
– v prvej trojici najlepších tímoch sú až 2 nováčikovia na celoslovenských turnajoch SZMF