V Martine padol gólový rekord

Posledný víkend zavŕšili sezónu v Mestskej lige malého futbalu v Martine. Drámy a prekvapenia priniesli súboj o vrchné priečky i o záchranu. Gólový rekord vytvoril Tomáš Nosák z Edsonu. Za sezónou a finálovými duelmi sme sa obzreli s organizátorom súťaže Igorom Mišíkom.

V Martine oceňovali najlepších.

Dramatické vyvrcholenie

Druhý novembrový víkend priniesol ťažké boje. Hralo sa o prvé priečky, ale aj o zotrvanie v najvyššej súťaži. „Posledné kolo 34. ročníka MLMF bolo nesmierne dramatické. Hralo sa o umiestnenie na druhom a treťom mieste, a to dokonca vo vzájomnom zápase, o piate a o deviate miesto. Tri mužstvá hrali o to, komu z nich ostane „čierny Peter“ a bude druhým zostupujúcim.  Tento súboj bol nakoniec tým najdramatickejším. Nakoniec zostúpilo mužstvo, s ktorým sa ešte pred pár kolami vôbec nerátalo, že by zostúpiť mohlo. Niekoľko mužstiev dosiahlo na svoje najlepšie umiestnenia v histórii (Edson, AC Karak, AC Roma, Skaleš, T-klub),“ priblížil pekné záverečné momenty súťaže organizátor Igor Mišík. „V priamom súboji o druhé miesto sa stretol Edson s FC Citron a po výhre 12:4 druhé miesto získal. AC Roma si výhrou nad AC Karak 16:5 udržala piate miesto. Boj o udržanie sa priniesol výsledok Jordán – Sparta 3:4, čím Jordán už nemal situáciu vo vlastných rukách. Iskierku nádeje vykresala Ortoprotetika výhrou nad mužstvom Capy 16:7, ale na záchranu ešte potrebovala, aby Blarak v poslednom zápase prehral alebo maximálne remizoval. To sa nakoniec po obrovskej dráme a divokom priebehu stalo a po výsledku 5:5 nakoniec najvyššiu súťaž opúšťa služobne najstarší tím Jordán. Druhým zostupujúcim je Castel Franco. Titul získali Bambariaci (obhajca). Je to pre nich už tretí titul. Všetky získali na novom ihrisku s umelým trávnikom (od 2015),“ pridal podrobné informácie Igor.

Zo zápasu o striebro medzi Edsonom a Citronom.

Posledné kolo

Posledné, 26. kolo súťaže aktuálneho ročníka MLMFMT odohrali 10. – 11. novembra a zrodili sa v ňom tieto výsledky:

Ortoprotetika – Capy   16:7 (9:2)

Juma Group Jordan – Sparta 3:4 (1:3)

Zel – T – klub 6:4 (4:2)

Castel Franco – Bambariaci  0:5 kont.

Skaleš – Blarak   5:5 (0:4)

Edson – FC CCM Citron 12:4 (4:3)

AC Karak – AC Roma 6:15 (3:10)

Držiteľ nového streleckého rekordu martinskej ligy Tomáš Nosák (Edson).

Strelecký rekord

„Ocenenia sa odovzdávali trom najlepším tímom na prvom až treťom mieste, najlepšiemu strelcovi súťaže (Tomáš Nosák, Edson – 116 gólov, nový rekord súťaže) a na záverečnom vyhodnotení ročníka budú ocenení aj najlepší rozhodcovia. Trofeje sme zakúpili u partnera SZMF od firmy SABE a sme s nimi maximálne spokojní,“ informoval I. Mišík. „V druhej lige (skončila pred tromi týždňami) bola dráma o postup takisto až do posledného kola. Nakoniec si postup vybojovali študenti medici, hrajúci pod názvom Rumbull a druhé miesto si v poslednom kole zaistili hráči K2, ktorí týmto víťazstvom odsunuli na tretie miesto tím Antrax.“

Zaujímavosti ročníka

V aktuálnej sezóne v Martine sa odohralo 182 zápasov a padlo v nich 1902 gólov, čo je nový rekord. Predstavuje to priemer na zápas 10,451 gólu. Najlepší strelec je Tomáš Nosák (Edson) so 116-timi gólmi. Doteraz to bolo 81 gólov v roku 2011. Tomáš tak dal sám viac gólov, ako niektoré mužstvá za celú sezónu. Najvyššie víťazstvo sezóny: T-klub – Castel Franco 20:1 (14. kolo) a najviac gólov v jednom zápase: FC Citron – Blarak 20:5 (3. kolo).