Martin: oslavy, potoky piva, vďaka rodinám

Drámado konca! O držiteľovi striebra rozhodol posledný duel. O dojmy z úspešného ročníka sa s nami podelili tri najúspešnejšie tímy Mestskej ligy malého futbalu v Martine. A s nimi aj strelec – rekordér Tomáš Nosák.

Zlatí Bambariaci: rodina i mimo trávnika

V úvode sme dali slovo zástupcovi víťaza súťaže, Richardovi Líškovi z mužstva Bambariaci. Pri svojich odpovediach nezabudol za krásnu sezónu poďakovať všetkým spoluhráčom.

Ako z vášho pohľadu prebiehal tento ročník?

Tento ročník môžem zhodnotiť opäť ako minule. To znamená, že bol napínavý až do konca. O majstrovi sa rozhodlo v predposlednom kole a o ďalších medailistoch až v tom poslednom. Ktoré zápasy ste zvládli najlepšie a ktoré momenty boli pre vás najpamätnejšie? My ako Bambariaci sme myslím zvládli najlepšie druhú polovicu súťaže, bez prehry a s jednou remízou. Kľúčové boli zápasy s mužstvami, ktoré boli po prvej polovici pred nami. Čiže zápas s Citronom a Edsonom, ktoré sme v druhej polovici jednoznačne ovládli. Najkrajší moment bol myslím ten, keď sme vedeli, že nás už nikto nepredbehne, čiže po predposlednom zápase. A zápas v tejto polovici, keď sme po polčase prehrávali 1:4 a dotiahli to na konečných 4:4. Myslím, že tam sa ukázala naša najväčšia sila a charakter mužstva. Kto tvorí jadro vášho tímu? Ste priateľmi už dlhšie, prípadne poznáte sa aj z práce? Jadro nášho tímu by som určite nešpecifikoval nejakými menami. Sme proste jeden tím, jedna rodina. Ktorá sa nestretáva len na ihrisku, ale aj mimo neho. Ako ste zisk titulu oslávili? Pravidelne spoločne oslavujeme svoje narodeniny, meniny. Nie len mužstvo, ale aj naše polovičky a deti. Titul sa oslavoval patrične, ako sa má. Pivo tieklo „potokom“, spievalo sa, tancovalo – tak, ako sa na prvú obhajobu titulu patrí.

Zlatí Bambariaci.

Aké máte ako mužstvo plány na ďalšie obdobie? Na aké méty by ste ešte radi siahli?

Myslím, že každého z nás mrzí, že na MSR vždy skončíme hneď v úvodnom kole play-off. O rok to skúsime konečne prelomiť a dokázať niečo aj na slovenskej scéne. Čo sa týka ligy u nás, myslím, že budeme chcieť získať tzv. titulový hattrick v rade. Uvidíme, ako to všetko dopadne. Každopádne ďakujem chalanom za krásnu sezónu a už sa tešíme na tú budúcu.

Strieborný Edson: priebežný líder napokon druhý

Striebro v poslednom zápase sezóny vybojoval historicky prvýkrát Edson. Po prvej časti súťaže ligový pelotón dokonca viedol. So svojimi dojmami sa ochotne podelil manažér tímu Andrej Bartko.

Ako ste spokojní s aktuálnym ročníkom ligy?

Z našej strany je spokojnosť, nakoľko sme sa umiestnili na druhom mieste, čo je pre nás historicky najlepší výsledok. Troška nás to ale aj mrzí, nakoľko po prvej časti sme boli na prvom mieste a nedokázali sme to dotiahnuť až do záveru súťaže. Sme však pomerne mladý tím, a to znamená, že na terajších výsledkoch môžeme v budúcnosti stavať.

O striebro sa v Martine bojovalo do posledných chvíľ.

Ktoré zápasy vám vyšli najlepšie a ktoré momenty boli pre vás najpamätnejšie?

Myslím si, že skvelý bol prvý zápas s Bambariakmi. Takisto obidva zápasy s Citronom a Zelkom. Škoda, že sme sa na zápas s Bambariakmi v druhej časti dobre nezišli a nedokázali sme uhrať výsledok, aký sme potrebovali. Asi najviac nás ale mrzí zbytočná strata bodov v obidvoch zápasoch s Capmi. Myslím, že môžem povedať, že sme boli v oboch dueloch lepším mužstvom, ale tohto súpera sme zdolať nedokázali. Najpamätnejšie bolo asi posledné kolo, kde sme ešte mali možnosť ukončiť sezónu na druhej priečke (v prípade výhry). A to v priamom súboji proti Citronu, čo sa nám podarilo pomerom 12:4. Výsledok tomu síce nezodpovedá, ale bol to vyrovnaný zápas, na konci ktorého sme sa mohli tešiť z druhého miesta. A tak to bolo pre nás príjemné ukončenie ročníka. Myslím si, že sme na druhej priečke skončili zaslúžene.

Kto tvorí jadro vášho tímu? Ste priateľmi už dlhšie, alebo sa poznáte z práce?

Môžem povedať, že väčšina už spolu hráva dlhé roky a dobre sa pozná. Máme však problém udržať tím pokope a vo forme po celú sezónu. Nakoľko veľa našich hráčov pracuje v zahraničí, je nevyhnutné to stále obmieňať.

Historicky prvýkrát strieborný Edson.

Tomáš Nosák: Návod na dobrého kanoniera

Rekordérom v počte strelených gólov sa stal Tomáš Nosák. Sieť súperov rozvlnil v tomto ročníku 116 krát, čo je najviac zo všetkých 34 ročníkov martinskej ligy. Po vyvrcholení sezóny sme oslovili aj jeho.

Vedel si už v priebehu súťaže, že útočíš na rekord ligy v počte strelených gólov?

Nevedel som, koľko gólov dali najlepší strelci počas doterajšej dlhej histórie MLMFMT, ale bolo to pod sto. Čiže keď som sa blížil k tejto hranici, začal som si to uvedomovať.

Aký je to pocit byť najlepším strelcom vo vyše tridsiatke ročníkov?

Najlepším strelcom som už si piaty krát v rade, ale keď to človek obháji, vždy je to pekný pocit.

Vedel by si dať nejakú radu chlapcom, ktorí by sa tiež chceli stať kanoniermi? Čo je pri dávaní gólov najdôležitejšie?

Futbalové myslenie plus talent a samozrejme musí tam byť aj šťastie presadzovať sa.

Mali ste v tíme aj špeciálnu oslavu pri príležitosti tvojho ocenenia?

Keďže sme v MLMFMT dosiahli druhé miesto prvýkrát, boli sme si po ročníku posedieť a všetko sa to oslavovalo tam.

Tretiu priečku obsadil v Martine celok FC CCM Citron.

Bronzový Citron: Vďaka našim rodinám!

Tretiu priečku napokon po tuhom boji obsadilo mužstvo FC CCM Citron. Ako hovorí manažér Jano „Kačka“ Ladňák, Citronu sa nepodarilo ustrážiť najlepšieho strelca súťaže. Jano za veľkú podporu a veľkorysosť poďakoval aj rodinám hráčov malého futbalu.

Ako hodnotíte aktuálny ročník súťaže z pohľadu vášho tímu?

Z hľadiska umiestnenia to bola pre naše mužstvo dobrá sezóna. Ale mali sme na to, aby sme zvíťazili. Avšak v tomto ročníku sa našim hráčom nevyhýbali zranenia. A tak sme hlavne v druhej polovici súťaže hrávali väčšinou iba s jedným hráčom na striedanie. A to je pri našich rokoch už náročné uhrať. Hlavne proti mužstvám s mladými chalanmi. Druhé miesto nám ušlo v poslednom kole s tímom Edson po zle takticky hranom zápase, keď sme si neustrážili najlepšieho strelca súťaže.

Ktoré zápasy ste zvládli najlepšie a ktoré momenty sezóny boli pre vás najlepšie, až najpamätnejšie?

Táto otázka je náročnejšia a ťažko hodnotiť, ktoré zápasy boli najlepšie. Mali sme dosť zápasov, ktoré sme rozhodli v závere. Hlavne však vyzdvihujem silu nášho mužstva, ktoré sa v ťažkých zápasoch vie vypnúť k maximálnemu výkonu a rozhodnúť v náš prospech. Sme dobá partia už vyše 30 rokov a stále máme chuť vyhrávať zápasy. Na prekvapenie to stále ide veľmi dobre.

Zo súboja o striebro medzi Citronom a Edsonom.

Zvyknete sa stretávať aj mimo ihriska, prípadne spoločne osláviť vyhraný zápas? Máte obľúbené miesto na takúto aktivitu?

Po zápase vždy býva tzv. tlačovka v reštaurácii Antik, kde sa rozoberá zápas a pokecáme aj o iných veciach. Pivko po zápase je vždy dobré a niektorí hráči chodia autom, tak je to len nealko. Keď sme boli mladší, tak sa vždy chodilo na pivko aj niekde zabaviť. Ale máme už aj svoje rodiny a treba sa im venovať. Sme radi, že naše rodiny nás vždy podržia a za tie dlhé roky, čo hráme, im ďakujeme, že vydržia, keď cez sezónu pravidelne nastupujeme a oni nás musia doma čakať. Citrón, manželky, deti, fandovia, priatelia – sme jedna rodina. Po sezóne vždy urobíme Mega akciu, kde sa trošku zabavíme.