EMF EURO korisťou Ruska! Slovensko skončilo v osemfinále

EMF EURO 2017 korisťou Ruska! Slovensko skončilo v osemfinále.

V sobotu 17.6.2017 sa skončili Majstrovstvá Európy v malom futbale v Brne, kde si ruskí reprezentanti vo finálovom zápase proti domácemu Česku vybojovali premiérové zlaté medaily!

Šampionát, ktorého sa zúčastnilo 24 krajín Európy, bol slávnostne zahájený 9.6.2017, kedy po úvodnom kultúrnom programe odštartoval turnaj zápasom domáceho Česka s Maďarskom.

Slovensko v lukratívnej skupine C

Naši chlapci sa predstavili v skupine C, kde im spoločnosť robili reprezentácie Ruska, Španielska a Turecka. Hlavný kormidelník, Ondrej Kačmár, povolal 11 hráčov a 2 brankárov, ktorí na ihrisku bojovali za Slovensko.

V našom úvodnom zápase sme narazili na futbalovú veľmoc, Španielsko. Hneď v prvom zápase sa nám podarilo odohrať pravdepodobne najlepší zápas, kedy sme súperovi nasúkali až 5 gólov a žiaden neinkasovali. Pozorná hrá v defenzíve a rýchle protiútoky nedali Španielsku najmenšiu šancu na úspech.

Slovensko vs. Španielsko 5:0 (1:0)
Góly:
Slovensko – Mráz, Szabo, Félix, Buchel, Vašíček

V druhom zápase sme narazili na Rusko, ktoré v prvom zápase prekvapivo podľahlo Turecku 0:1. Bolo jasné, že v zápase proti nám budú musieť Rusi bodovať. Všetko sa potvrdilo ich úvodným tlakom a dominanciou v prvom polčase. Úvod toho druhého nám taktiež nevyšiel, keď Merkulov už po 2 minútach zvýšil na 2:0. Po tomto momente sme však prevzali iniciatívu a začali vyššie napádať ruskú rozohrávku a ruská hra odrazu padla. Z nášho tlaku sa nám podarilo znížiť na 1:2 a byť pár minút navyše, tak by sme možno siahali po bodíku. Každopádne sme s neskorším celkovým víťazom odohrali slušný zápas.

Slovensko vs. Rusko 1:2 (0:1)
Góly:
Slovensko – Jáger
Rusko – Likhobabenko, Merkulov

V poslednom zápase skupiny nás čakalo horkokrvné Turecko, kde šlo obom stranám o veľa. V prípade víťazstva, či remízy by sme sa usadili na druhom mieste skupiny, čo by nám v osemfinále zaručilo prijateľnejšieho súpera. Turci museli minimálne bodovať, aby sa dostali do osemfinále. V zápase sme prehrávali už 0:2 no podarilo sa nám ožiť a opäť skvelým druhým polčasom sme výsledok 4 minúty pred koncom zrovnali. V posledných minútach úž ani jedno z mužstiev nechcelo riskovať chybu, a tak sa koniec zápasu niesol v opatrných nahrávkach pred vlastnou bránou.

Slovensko vs. Turecko 2:2 (0:1)
Góly:
Slovensko: Félix, Jáger
Turecko: Demir, Bayrak

Zakliata brána osemfinále

Po remízovom výsledku s Tureckom sme si zaistili druhé miesto v skupine C a za súpera v osemfinále sme tak dostali tím na druhom mieste skupiny F, Francúzsko. Na hráčoch bolo cítiť, že turnaj sa praktický začína až teraz, teda vyraďovacou fázou. Francúzi vstúpili do zápasu lepšie a na ihrisku pôsobili istejšie. Dopomohol tomu prvý gól Belbachira. Následne sme druhý gól Francúzom “venovali“, keď chybu v rozohrávke na polovici ihriska opäť využil Belbachir. V prvom polčase sa našim nedarilo ohroziť vážnejšie francúzsku svätyňu, pretože všetky naše zakončenia končili vysoko nad bránou. V druhom polčase prišli určité zmeny na striedačke a obraz hry sa mierne zlepšil. Tutovku na kopačkách mal Rudo Beliš, ale kontaktný gól Erika Szaba prišiel príliš neskoro. Možno pár minút navyše by naším chlapcom na zrovnanie skóre stačilo. Musíme však pripomenúť, že Francúzi z protiútokov dvakrát pohrozili a dvakrát to smrdelo gólom. Z tohto pohľadu bol ich postup medzi 8 najlepších zaslúžený. Highlighty: https://www.youtube.com/watch?v=ZMzy6cmhK6o

Slovensko vs. Francúzsko 1:2 (0:2)
Góly
Slovensko – Szabo
Francúzsko – Belbachir 2
Pre našu reprezentáciu sa stalo osemfinále opäť osudným a bránou do štvrťfinále sa nam prejsť nepodarilo. Výborný tím okolo trénera Kačmára však mal na to kvalitu, aby sa prebojoval medzi 8 najlepších. Ak sa pozrieme na výborný zápas proti Španielsku, druhé polčasy proti Rusku a Turecku, tak za tieto výkony by si chlapci štvrťfinále určite zaslúžili. Zápas však netrvá len 20 minút, ale potrebné je odohrať 2×20 minút kvalitného a zodpovedného futbalu, pretože rozdiel medzi krajinami sa každým rokom vyrovnáva a zápasy sú čoraz viac vyrovnanejšie.

Každopádne Naším chlapcom ďakujeme a za reprezentáciu našej krajiny na Majstrovstvách Európy v malom futbale!