Víťazný vstup do EMF EUROCUPU pre Rising Prospects

Rising Prospects Košice sa v prvom zápase stretol s českým tímov Hafa Havlovice. Dôležitý vstup do turnaja pre nich nakoniec skončil víťazne.

Zápas začal skvele pre nášho zástupcu, keď už v 2. minúte Filip Kis otvoril skóre a poslal tak svoj tím do vedenia. Hafa Havlovice hralo od úvodu s veľkým nasadením, pričom sa odvážne presunuli s brankárom na útočnú polovicu. V prvých piatich minútach síce dominovali, no Rising Prospects sa ukázali ako veľmi dobre organizovaný tím, ktorý sa dokázal efektívne brániť. V 6. minúte sa opäť dostal do nebezpečnej pozície Kis, ktorý vypálil, avšak jeho strela nenašla cieľ. O minútu neskôr prišla zmena v zápase, keď Rybička po chybe v rozohrávke Risingu vyrovnal na 1:1. Tento gól nabudil Hafu, no ich šance v 11. minúte ostali nevyužité. Následne, v 13. minúte, sa snažila zakončiť Hafa, avšak aj tentoraz ich pokus skončil bez gólového efektu. Rising Prospects sa snažil o návrat do hry, pričom v 18. minúte nebezpečná strela Ukropca tesne minula bránu súpera. Po prvom polčase bol stav zápasu vyrovnaný 1:1, čo sľubovalo napínavú druhú polovicu.

Druhá polovica začala vyrovnaným malým futbalom bez väčších šancí v prvej päťminútovke. V 26. minúte sa musel brankár Kapraľ vytiahnuť pri šanci súpera. Defenzívy oboch tímov sa stali dominujúcimi prvkami, no v 33. minúte sa Rising Prospects dočkali vytúženého vedúceho gólu. Po chybe v rozohrávke súpera sa Horník presadil strelou do opustenej brány a poslal tak Rising do vedenia 2:1. Po góle Hafa Havlovice zintenzívnilo svoju hru a snažili sa vyrovnať, avšak obrana Risingu bola v týchto chvíľach veľmi zodpovedná. V 40. minúte brankár Kapraľ predviedol skvelý zákrok, čím udržal jednogólový náskok pre Rising Prospects. Zápas tak skončil víťazstvom nášho zástupcu 2:1. Vďaka pevnej obrane a efektívnej streľbe sa Rising Prospects dokázal radovať z dôležitého víťazstva a skvelého vstupu do EMF EUROCUPU.

Rising Proepcts Košice – Hafa Havlovice 2:1 (1:1)
Góly:
2. Kis, 34. Horník – 7. Rybička

Juraj Kerpčar (hráč Rising Prospects Košice): „Bol to veľmi náročný zápas. Proti Čechom je to vždy výnimočné, pretože ide o také derby. Bol to fyzicky veľmi náročný súboj, ale my sme do toho dali úplne všetko. Samozrejme, bolo tam aj pár nedostatkov, ale z celkového hľadiska si myslím, že sme to zvládli dobre. Vždy je dôležité hrať zodpovedne v defenzíve, snažiť sa nedostať gól a v útoku sa presadiť.“

Matej Drábik (manažér Rising Prospects Košice): „Na úvod sme nastúpili do kvalitného derby zápasu, v ktorom nás súper preveril po všetkých stránkach. Herný výkon nehodnotím pozitívne, keďže tam bolo viacero nepresností, ale je to predsa len úvodný zápas, a to k tomu patrí. Dokázali sme si pripísať veľmi cenné tri body, za čo chcem chlapcom poďakovať. Bolo vidno ich srdce, ktoré bojuje za úspech Košíc a Slovenska. Ideme ďalej!“

Tabuľka základnej skupiny C

Program zajtrajších zápasov

Už zajtra čakajú na Rising Prospects Košice ďalšie dva zápasy v základnej skupine. Najskôr nastúpia o 8:00 proti chorvátskemu MNK Draškovič Varaždin a popoludní o 15:00 sa stretnú s posledným víťazom EMF EUROCUP-u, Borussiou Sibiu z Rumunska.