Trnava po prehre v derby: Ideme ďalej!

Úvodný zápas novej súťaže z pohľadu Trnavy hodnotí jej manažér a kouč Marek Bajči.

Trnava sťahovala, vyrovnať už nestihla

Prvé kolo novej národnej Superligy a hneď veľké derby medzi výberom Bratislavy a výberom Trnavy. Vo štvrtok 28. marca sa začala už aj Západná skupina. Výber Trnavy nastúpil na prvý zápas o 20:00 a od začiatku bolo jasné, že derby má náboj a nechýbali ani emócie. Výber Trnavy reprezentovalo až 14 hráčov. To sa v konečnom hľadisku ukázalo ako pochybenie, pretože hráči Bratislavy boli viac zohratí a na ihrisku sa lepšie poznali. Na úvodný gól reagoval po peknej akcií Zolvík a aj na druhý gól Bratislavy reagoval skvelou bojovnosťou veľmi dobre hrajúci Erik Takáč.

Trnava v druhom dejstve stiahla náskok Bratislavčanov, no vyrovnať už nedokázala.

Do konca prvé polčasu ostávalo 20 sekúnd, inkasovali sme zbytočný gól na 2:3. Bratislava sa dostala do vedenia, ktoré potvrdila v úvode druhého polčasu. Po dvoch zbytočných góloch sme prehrávali už 2:5, ale Dzíbela tečovanou strelou, a potom aj sám poslal loptu do brány a bolo 4:5. V závere prišla zbytočná chyba dovtedy veľmi dobre hrajúceho Juhása a Nestorík do prázdnej brány upravil na konečných 6:4.

Manažér Marek Bajči avizuje na zápas s Trenčínom celkom iný know-how a taktiku.

Derby ukázalo charakter

Prehrávať na začiatku druhého polčasu 2:5 v derby nebolo jednoduché, ale práve v takých momentoch sa ukázali skúsenosti hráčov ako Deket, Loskot, Dobiš alebo Dušan Dzíbela. Po obmene zostavy sme nepustili Bratislavu 15 minút k lopte, ale betónová taktika, naordinovaná od manažéra Matúša Kocúna, sa im vyplatila.  V zápase sme si vypracovali veľa šancí a o mesiac proti Trenčínu už určite nastúpime inak a s iným štýlom a organizáciou hry. Poďakovanie za výkon patrí všetkým hráčom. Získali sme aj nové kontakty s Piešťanmi, čo môže do budúcnosti určite priniesť kvalitnú spoluprácu. Veríme, že projekt sa podarí zrealizovať pre širší okruh hráčov v TOP lige.