Slovenskému výberu sa ambície naplniť nepodarilo

Naši reprezentanti do 23 rokov odohrali na Majstrovstvách sveta tretí zápas základnej skupiny A. Podobne ako v zápase s Moldavskom, sa zverenci Petra Gancznera nedokázali gólovo presadiť ani v súboji s domácou Ukrajinou, a tak sa s turnajom aj napriek vynikajúcemu výkonu lúčia.

Úvodné minúty boli opatrné. Najväčšiu šancu spálili domáci na začiatku tretej minúty. Strela z priameho kopu z dobrej vzdialenosti skončila tesne vedľa Kušnírovej brány.

Podobnú príležitosť sme mali aj my o dve minúty neskôr. Signál zakončil tvrdou ranou Marcel Marík. Lopta bohužiaľ skončila nad bránou súpera.

Najväčšie šance v prvom polčase sme spálili približne okolo 15. minúty. Ďalšiu tvrdú strelu Marcela Maríka zlikvidoval brankár Ukrajiny. Vyznamenal sa aj o pár sekúnd neskôr pri obrovskej šanci Radoslava Elizeuša.

V závere prvého dejstva spálili hráči šance na oboch stranách. Pravdepodobne najväčšiu zahodil po strele Mareka Kušníra Matúš Bach. Do druhého polčasu sa išlo za nerozhodného stavu.

Tlak našich sa v priebehu druhej 25-minútovky stupňoval. Kvalita bola jednoznačne na našej strane, domáci futbalisti sa dostávali do šancí len veľmi sporadicky.

Na začiatku 31. minúty sa po chybe domáceho brankára z ničoho nič dostal k lopte Matúš Bach, ktorý sa okamžite pokúsil chybujúceho brankára potrestať lobom. Brankárovi sa podarilo chybu napraviť a vyškriabal loptu na roh.

V 33. minúte Marek Kušnír opäť našiel nádhernou krížnou prihrávkou Matúša Bacha, ktorý v poslednej sekunde zaváhal a aj keď prekonal brankára, tak lopta bohužial v sieti neskončila.

Šancí sme mali naozaj neúrekom. V 44. minúte sa do brejkovej situácie dostal Emil Haladej, ale ukrajinský brankár si s jeho strelou opäť dokázal poradiť. Bratislavský kanonier sa netešil ani v 49. minúte, keď z tesnej blízkosti prestrelil bránu.

„Herná prevaha nevyhráva zápasy. Vo finálnej fáze sme žiaľ boli príliš premotivovaní a zakončovali sme silovo,“ zhodnotil krátko po zápase tréner slovenskej reprezentácie Peter Ganczner.

Kapitán Patrik Molda neskrýval sklamanie: „Je to náročné. Ťažko to hodnotiť pár sekúnd po zápase, v ktorom si myslím, že to srdiečko bolo na správnom mieste. Výkon bol viac než stopercentný, možno keby sme mali viac šťastia, bolo by to úplne inak.“

Tréner slovenského výberu do 23 rokov nehľadal výhovorky: „Po remíze so silným Moldavskom sme mali veľmi dobrú východiskovú pozíciu. Ukrajinu sme prehrali po všetkých stránkach, ale žiaľ neboli sme schopní streliť gól. Je to naša chyba, musíme byť k sebe aj sebakritickí.“

Zápas, ktorý sme museli vyhrať napokon opäť skončil bezgólovou remízou. Na turnaji sme síce neprehrali ani jeden zápas, no bohužial sme ani jeden nevyhrali, a preto sa s turnajom lúčime. Naši chlapci sa však rozhodne nemajú za čo hanbiť. V Kyjeve opäť potvrdili, že malý futbal vieme hrať a treba s nami na podobných turnajoch počítať. Pevne veríme, že sa nám nabudúce bude dariť o niečo viac.

UkrajinaSlovensko 0:0

Zostava SR:
Marek Kušnír – Radoslav Elizeuš, Tomáš Džubinský, Matúš Loskot, Vojtech Turek, Milan Nestorík, Patrik Molda, Martin Kovács, Marcel Marík, Matúš Bach, Sebastián Bačo, Adrián Grebáč, Emil Haladej

Zostrih zápasu UkrajinaSlovensko

Konečné umiestnenie tímov:

1.Kolumbia
2.Česká Republika
3.Moldavsko
4.Egypt
5. – 8.Slovensko
5. – 8.Gruzínsko
5. – 8.Ukrajina
5. – 8. India