Poznáme štvrťfinalistov Niké MSR 2024

V sobotu sa v Banskej Bystrici odohrali základné skupiny Niké MSR 2024 a taktiež osemfinálové zápasy play-off.

V skupine A sa najlepšie darilo Rising Prospects Košice a 7edme Patrioti Kanianka, keď postúpili do play-off. Zo skupiny B si účasť v play-off vybojovali z prvého miesta hráči Vakatanka Košice a z druhého miesta ZEL Martin. V skupine C sa najlepšie darilo Engerau Boys Bratislava, ktorých z druhého miesta doplnili FC CMC stav Martin. Z D skupiny si play-off zabezpečili LOKO TRANS Slovakia Šurany a 4SPORT Team Prešov.

Tímy zo skupín A-D sa následne stretli v osemfinále. V prvom osemfinále sa proti sebe postavili Rising Prospects Košice a 4SPORT Team Prešov. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 2:2 a tak o postupujúcich museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich si účasť v nedeľnom štvrťfinále vybojovali hráči Rising prospects Košice. V druhom osemfinále sa stretli 7edma Patrioti Kanianka proti LOKO TRANS Slovakia Šurany. Aj tento osemfinálový zápas sa skončil nerozhodne, tentokrát 1:1 a taktiež rozhodovali o postupujúcom penalty. V nich si postup vybojovali hráči LOKO TRANS Slovakia Šurany. Tretie osemfinále proti sebe postavilo Vakatanku Košice a FC CMC stav Martin. Po výhre 5:2 išli ďalej hráči košickí hráči. Vo štvrtom osemfinále sme videli súboj ZEL Martin proti Engerau Boys Bratislava. Po víťazstve 4:1 si nedeľné štvrťfinále vybojovali hráči ZEL Martin.

Z poobednej skupiny E si play-off zabezpečili FC BPN Bratislava a TO-DAY Hydrokres Prešov. Zo skupiny F išli z prvého miesta do play-off Téžebé Senec a z druhého miesta Papalalulu Bratislava. Skupinu G ovládli hráči AFC Oravan Bratislava. Z druhého miesta išli do osemfinále Hofex Košice. V poslednej skupine H skončili na prvom mieste Skackavá Banská Bystrica a z druhého miesta doplnili zoznam osemfinalistov Sťahovanie Bleskovka Bratislava.

V osemfinále číslo 5 sa v bratislavskom derby stretli FC BPN Bratislava a Sťahovanie Bleskovka. Po výhre 2:1 si štvrťfinále zabezpečili hráči FC BPN. V šiestom osemfinálovom zápase bojovali TO-DAY Hydrokres Prešov a Skackavá Banská Bystrica. Domáci Bystričania viedli v zápase už 4:1, no zápas nakoniec nedoviedli do úspešného konca, keď sa prešovskému zástupcovi podarilo zrovnať na 4:4 a v penaltách si vybojovali účasť vo štvrťfinále. Predposlednú osemfinálovú dvojicu tvorili Papalalulu Bratislava a Hofex Košice. Po výhre 3:0 postúpili do štvrťfinále bratislavskí hráči. V poslednom osemfinále bojovali Téžebé Senec a AFC Oravan Bratislava. V riadnom hracom čase sa tento zápas skončil nerozhodne 3:3 a tak sme šli do penált. V nich si štvrťfinále vybojovali hráči Téžebé Senec.