Piešťany brali body s Trenčínom, Košice podľahli Prešovu

Piešťany prekvapili fanúšikov malého futbalu naprieč Slovenskom, keď vo svojom otváracom zápase zdolali Trenčín 4:2 (3:1). Po zápase vyšli na svetlo sveta ďalšie pozoruhodné fakty o neznámom tíme. K derby duelu s Prešovom sa vyjadril manažér košického celku.

Spoznali sa len pred zápasom

Timotej Keher, manažér Piešťan: „S výsledkom sme maximálne spokojní a tešíme sa, že sme mnohých ľudí zaskočili a dali o sebe vedieť. Myslím, že sme dokonale využili pozíciu nováčika, mužstva, od ktorého nikto nevedel, čo má očakávať. Chalanov musím pochváliť za predvedenú hru, ochotu a bojovnosť. Na ihrisku ťahali za jeden povraz napriek tomu, že niektorí sa vzájomne spoznali pár minút pred začiatkom zápasu. Individuálne výkony nemá význam vyzdvihovať, každý na ihrisku bojoval za toho druhého a odrazilo sa to aj na výsledku.

Piešťany zdolali Trenčín a postarali sa o prekvapenie.

Všetci chalani sa dnes futbalom bavili, užívali si možnosť byť na tomto zápase a dokonale to pretavili do kolektívneho výkonu, ktorý pôsobil, ako by spolu hrali dlhú dobu. Organizácia bola perfektná, od miesta konania až po servis pre mužstvo. Naši hráči nie sú na takéto veci zvyknutí a bolo vidieť, že možnosť byť tu si veľmi vážia. Ideme ďalej od zápasu k zápasu a uvidíme, čo liga prinesie. Do ďalších bojov pôjdeme skromne a s pokorou, ale bez strachu. Vytvorili sme tu perfektnú partiu a tešíme sa na ďalší priebeh. Ďakujeme aj celému realizačnému teamu na čele s naším trénerom Patrikom Szabom, ktorý odviedol skvelú robotu.“

Niektorí hráči kúpeľného mesta sa spolu zoznámili pár minút pred začiatkom prvého kola Superligy.

Košice Prešov poznajú dokonale

Košicko – prešovské derby dopadlo tentoraz lepšie pre Prešov. Ten o výhre 3:2 rozhodol parádnym gólom svojho brankára Martina Kapráľa v poslednej minúte zápasu.

Marián Pillár, manažér Košíc: „V prvom rade musím zablahoželať Prešovčanom k výhre. Po tom, čo som si pozrel zápas zo záznamu, musím priznať, že súper bol o ten jeden gól lepší a vyhral zaslúžene. Z môjho pohľadu sme robili dosť veľa individuálnych chýb a aj keď sme neprišli v najsilnejšej zostave, remíza visela vo vzduchu do samého záveru. Žiaľ, ustupovali sme až dovtedy, kým sme brankára nepustili na dostrel a ten ukázal našim strelcom, ako sa to robí.

Manažér Košíc Marián Pillár výkon spoluhráčov pochválil. Osobitne vyzdvihol gólmana Stana Pellu.

Prešovčanov poznáme dokonale, oni poznajú nás, a preto to asi nebol najkrajší futbal. Na tejto úrovni je však taktická vyspelosť všetkých mužstiev na vysokej úrovni, čo ukázal aj zápas pred nami (Nitra – Zvolen, poznámka). Mňa teší, že noví hráči, ktorých sme skúšali, nás jednoznačne presvedčili, že budú prínosom a môžeme s nimi počítať. Ak by som mal niekoho pochváliť, pochvalu si určite zaslúži Stano Pella, ktorý nás dlho držal v hre o dobrý výsledok.“