Ladislav Borbély končí na pozícii reprezentačného trénera SR v malom futbale

Bratislava (SZMF) – Po vzájomnej dohode s prezidentom Slovenského zväzu malého futbalu Petrom Králikom končí na lavičke národného tímu tréner slovenskej reprezentácie v malom futbale Ladislav Borbély.

Tréner Ladislav Borbély nastúpil na pozíciu hlavného trénera reprezentácie SR v malom futbale vo februári 2019. Viedol slovenský národný tím na posledných 2 najväčších reprezentačných akciách. Počas jeho pôsobenia dosiahla slovenská reprezentácia historicky najlepšie úspechy – a to konkrétne 7. miesto na Majstrovstvách Sveta v Austrálii v roku 2019 a 5. miesto na domácich Majstrovstvách Európy 2022 v Košiciach. V 33 medzištátnych zápasoch zaznamenal celkovú bilanciu – 18 výhier, 6 remíz a 9 prehier s aktívnym skóre 105 strelených gólov a 41 inkasovaných.

Peter Králik – Prezident SZMF: „S trénerom Borbélym sme mali už pred šampionátom internú dohodu a jej cieľom bolo postúpiť na domácom šampionáte do semifinále. To sa nám žiaľ nepodarilo naplniť. Po skončení šampionátu a s miernym odstupom času sme si obaja zanalyzovali účinkovanie slovenskej reprezentácie. Následne sme sa počas júla stretli a potvrdili našu predošlú dohodu. Začiatkom augusta to následne potvrdil aj Výkonný výbor SZMF. Ladislav Borbély posunul úroveň reprezentácie na diametrálne inú úroveň, ako tomu bolo pred jeho nástupom do pozície a z nášho reprezentačného tímu urobil jeden z najlepších tímov v Európe. Za to mu patrí obrovská vďaka. Je za tým enormná práca a nasadenie počas uplynulého 3 a pol roka. Postavil piliere, na ktorých bude môcť reprezentácia stavať.“

Ladislav Borbély – Bývalý reprezentačný tréner SR v malom futbale: „Na základe podrobnej analýzy výsledku na ME, na ktorých sa nepodarilo naplniť vopred mediálne deklarovaný cieľ postúpiť do semifinále, ukončujeme po dohode s prezidentom SZMF Petrom Králikom moje pôsobenie vo funkcii reprezentačného trénera SR v malom futbale. Chcel by som poďakovať za dôveru, ktorú mi VV SZMF pred 3 a pol rokom dal a myslím si, že spolu s mojim asistentom Peťom Gancznerom sme kvalitu malého futbalu aj v súčinnosti so SZMF výrazne posunuli smerom dopredu. Verím, že môj nástupca bude pokračovať v línii, ktorú sme načrtli počas nášho účinkovania od februára 2019 až po dnes. Želám úspešné pokračovanie cesty malého futbalu v nastavenej línii smerom k divácky i športovo atraktívnemu etablovaniu v slovenskom športovom priestore..“

O nástupcovi na poste reprezentačného trénera Slovenska rozhodne Výkonný výbor Slovenského zväzu malého futbalu v najbližších mesiacoch.

V mene Slovenského zväzu malého futbalu by sme sa chceli trénerovi Ladislavovi Borbélymu poďakovať za jeho profesionálny prístup a želáme mu veľa šťastia v nasledujúcej kariére.