V Košiciach vrcholí Univerzitná liga

V spolupráci o.z. Slávie TU Košice a Slovenského zväzu malého futbalu odštartoval 11. marca 2019 v Košiciach projekt pod názvom Univerzitná liga v malom futbale. Vyvrcholenie ročníka je na programe dnes.

Stovka účastníkov!

Do súťaže sa prihlásilo osem tímov, ktoré sú tvorené z hráčov, zamestnancov, absolventov, priaznivcov z Technickej Univerzity v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Podnikovo hospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach. Prvú sezónu si malo možnosť zahrať vyše 100 hráčov„Pre túto sezónu sme zvolili sedemkolový formát, tímy hrajú systémom každý s každým. Po súčasnom odohraní šiestich kôl, v ktorých padlo vyše 200 gólov môžeme konštatovať, že sa naše plány a očakávania naplnili. Veľmi nás teší, že si hráči a diváci súťaž pochvaľujú,“ reaguje koordinátor projektu Ing. Kamil Friga.

Univerzitnú súťaž v Košiciach čakajú vo štvrtok finálové zápasy.

Súťaž bude pokračovať

„Ďakujeme našim partnerom a sponzorom, menovite Technickej Univerzite v Košiciach, SZMF, Univerzitnej knižnici TUKE a firmám Affinity Analytics, Bart.sk s.r.o. a Mundial Košice, že nám pomáhajú pri realizácií tohto projektu. V rámci o.z. Slávia TU Košice sme s pánom PhDr. Marekom Mryglotom a Ing. Ľubomírom Hlivákom pracovali na tejto myšlienke, ktorú nám koncom roka 2018 na osobnom stretnutí navrhol prezident SZMF Ing. Peter Králik. Pred posledným kolom, ktoré sa odohrá 25.4.2019 môžeme s istotou povedať, že v novom školskom roku 2019/2020 štartujeme ďalšiu sezónu,“ dodáva Ing. Kamil Friga. „V novej sezóne chcú organizátori naplniť kapacitu 16 tímov. Touto cestou pozývame všetkých študentov v rámci Košíc, aby sa registrovali a prišli si zahrať túto súťaž.“

V prvej sezóne súťaže sa predstavila vyše stovka hráčov.

Program posledného kola

Rozpis zápasov posledného, siedmeho kola, ktoré sa odohrá na umelej tráve v areáli Technickej Univerzity v Košiciach:

25.04.2019 16:30 hod.

Šťavičkári (EUKE PHF) vs. Uvlf včielky (UVLF mix)

25.04.2019 17:15 hod.

Na’Vi (TUKE mix) vs. Klapkáči (TUKE mix)

25.04.2019 18:00 hod.

Geodestav TUKE/UVLF mix vs. Affinity Analytics (TUKE/EUKE mix)

25.04.2019 18:45 hod.

Koniferum (TUKE FEI) vs. Slávisti B (TUKE mix)

 

Photo credit: Lukáš Toth (luka.stoth.sk)

Oficiálna web stránka súťaže: https://malyfutbal.slavia-tuke.sk