Ďalšia dôležitá spolupráca: Malý futbal sa rozrastie o minifutbal

Ďalšia pozitívna správa pre malý futbal na Slovensku. Dve najväčšie bratislavské ligy s názvami Niké TOP liga a RM Uniliga sa od novej sezóny zlúčia, čo bude mať aj širší národný význam.

RM Uniliga bola totiž najväčším a najsilnejším členom Slovenského minifutbalového zväzu, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju aktívnu činnosť. „Snažili sme sa takmer 3 roky priniesť niečo nové, avšak dospeli sme k záveru, že zlúčenie s malým futbalom bude pre nás najlepším riešením. Slovenskému zväzu malého futbalu prajem veľa úspechov, nech robia takto kvalitnú prácu aj naďalej.“, poznamenal prezident Slovenského minifutbalového zväzu Javer Gusejnov.

Je to najrozumnejší a najlogickejší krok, ktorý sme spoločne mohli urobiť. Malý futbal a minifutbal je totožný šport a ja verím, že sa vďaka zlúčeniu bude môcť ešte viac rozvíjať. Z čoho budú benefitovať všetky strany – hráči, tímy aj súťaže.“ predseda Bratislavského zväzu malého futbalu a zároveň prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.

Obe súťaže Niké TOP liga i RM Uniliga boli založené v roku 2014 a po 6 rokoch fungovania dokázali v Bratislave združiť spolu viac ako 140 tímov.