Česká Asociácia malého futbalu má nového prezidenta

Náš západný sused prekvapil nečakaným ťahom. Na pozícii prezidenta Asociácie malého futbalu Českej republiky prišlo pred pár dňami k zmene. Po neuveriteľných 16 rokoch končí v najvyššej funkcii Filip Juda.

Na prezidentskú stoličku si sadne známa tvár. Filipa Judu nahradí bývalý viceprezident Matěj Horn. Celkom jednoznačne o tom v sobotu rozhodla valná hromada v českom meste Libechov na Mělnicku. Zo sedemnástich hlasujúcich delegátov dalo Hornovi hlas štrnásť. „Ďakujem za vyjadrenie dôvery, ktorá je pre mňa až prekvapivo vysoká. Budem sa snažiť o pokračovanie evolúcie malého futbalu,“ uviedol bezprostredne po zvolení Matěj Horn pre český web malyfotbal.cz.

Po vymenovaní Matěja Horna museli naši susedia vyriešiť aj otázku nového viceprezidenta. Tým sa stal Pavel Majer.

Bývalý prezident s malým futbalom v žiadnom prípade nekončí. Šéf Svetovej federácie malého futbalu bude novým poradcom pre rozvoj výkonnostného a amatérskeho futbalu. „Rozhodol som sa nekandidovať najmä z časových dôvodov. Myslím si, že ako poradca môžem posilniť postavenie malého futbalu na medzinárodnej scéne. Je to pre mňa ďalšia výzva,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie dnes už bývalý prezident Filip Juda.