7edma Patrioti Prievidza s postupom do osemfinále na EMF CL

EMF Champions League sa odohralo od 31. augusta do 4. septembra v čiernohorskom letovisku Herceg Novi. Za účasti 24 najlepších európskych tímov sa predstavil aj slovenský tím 7edma Patrioti Prievidza.

Slovenskému zástupcovi prisúdil turnajový žreb do skupiny balkánske tímy SB Sabornog Hrama (MNE), Sipa Sarajevo (BIH) a Prestige MFC Tirana (ALB). Prievidžania vo všetkých skupinových zápasoch zhodne remizovali, keď sa prezentovali vynikajúcou bojovnosťou a v každom zápase dokázali zrovnať nepriaznivý polčasový výsledok. Na svojom konte tak mali po poslednom zápase 3 body a tým si vybojovali tretie miesto v tabuľke.

Zo šiestich základných skupín postupovali automaticky 2 najlepšie mužstvá, ktoré boli doplnené o 4 najlepšie tímy z tretích miest. Patrioti tak museli čakať na výsledky zo zvyšných skupín, ktoré napokon priniesli tesný postup nášho zástupcu.

V osemfinále sa stretli s víťazom skupiny B tímom G.I.C. La Plate de Cunde Praha (CZE), ktorý získal v základnej skupine 7 bodov za dve výhry a jednu remízu. V zápase išli rýchlo hráči súpera do dvojgólového vedenia. 7edma však dokázala vyrovnať dvoma gólmi v 9. a 11. minúte. Presadili sa František Kocan a David Melis. Do polčasu diváci už gól nevideli a tak tímy vstupovali do druhého dejstva za stavu 2:2. V jeho úvode sa presadili oba tímy, najskôr sa ujali vedenia pražského tímu avšak veľmi rýchlo vyrovnal v 27. minúte Gunda. Keď to už vyzeralo, že sa v zápase ďalšieho gólu oba tímy nedočkajú a rozhodne sa na pokutové kopy, udreli po chybe v rozohrávke hráči G.I.C. a v 2 minúty pred koncom rozhodli o výhre 4:3. 7edma Patrioti Prievidza teda skončila svoju cestu turnajom v osemfinále. Z celkového víťazstva sa tešil tím AEK Oradea z Rumunska, ktorý si vo finále poradil najtesnejším rozdielom nad Dadi Gradnja z Čiernej Hory.

Výsledky v základnej skupine A:

7edma Patrioti Prievidza (SVK) vs. Prestige MFC Triana (ALB) 2:2 (0:1)
Góly: 24 Stovička, 38 vlastný
7edma Patrioti Prievidza (SVK) vs. SB Sabornog Hrama (MNE) 3:3 (0:1)
Góly: 23 Gunda, 28 Stovička, 40 Líška
7edma Patrioti Prievidza (SVK) vs. Sipa Sarajevo (BIH) 1:1 (0:1)
Gól: 27 Bielik

Osemfinále:

G.I.C. La Plate de Cunde Praha (CZE) vs. 7edma Patrioti Prievidza (SVK) 4:3 (2:2)
Góly: 9 Kocan, 10 Meliš, 27 Gunda

V EMF Masters Champions League aj s Partizánom Bardejov a Sparťanom Košice

Sparťan Košice bez výhry

Okrem hlavnej kategórie sa už tradične zorganizovala aj súťaž pre hráčov nad 40 rokov s názvom EMF Masters Champions League. Slovensko reprezentovali tímy Partizán Bardejov a Sparťan Košice.

Sparťan Košice sa v skupine A stretol s tímami Mav Glissando (ROM), Tazmenschaft (ROM), FK Obilic (MNE) a Dok-BMR (SRB). Vo všetkých zápasoch ťahali hráči Sparťanu Košice za kratší koniec a v tabuľke obsadili s 4 prehrami posledné 5. miesto.

Partizán Bardejov s dvoma remízami

V skupine B sa predstavil majster Slovenska z Niké MSR 2022 Partizán Bardejov, ktorý mal na súpiske aj Juraja Kuhajdíka, ktorý sa predstavil v drese slovenskej reprezentácie na EMF Euro 2022. Ani jeho účasť nepomohla Bardejovu a s dvoma remízami a dvoma prehrami obsadili 5. miesto v tabuľke.