Slovensko sa teší z bronzu! EME Nations Games vyhrala reprezentácia USA

Slovensko sa po neúspešnom semifinále muselo rýchlo skoncentrovať na zápas o bronzové medaily, v ktorom ich čakal súper z Rumunska, s ktorým sa sa stretli aj v základnej skupine a tešili sme sa z víťazstva 4:3.

Rumuni vstúpili do zápasu o tretie miesto výborne, keď už v úvodnej minúte otvorili skóre zásluhou Adreia Stoiu. Po tomto góle však došla fáza zápasu, v ktorej dominovali najmä pevné defenzívy na oboch stranách. Postupne sme sa však osmelili, čo viedlo k vyrovnaniu. O vyrovnanie na 1:1 sa postaral Marek Blažej. Rumuni však ešte do konca polčasu išli znovu do vedenia. Minútu pred odchodom na polčasovú prestávku skóroval Andrei Nemitanu. Po prvom polčase tak Rumuni viedli nad Slovenskom 2:1.

Našim hráčom vyšiel fantasticky vstup do druhého dejstva. Už v 27. sme sa tešili z vyrovnania na 2:2, keď sieť za rumunským brankárom rozvlnil Antol. Po góle Slováci ožili, boli aktívni a dostávali sa do šancí. Po peknej akcii sme sa dočkali aj vedúceho gólu, o ktorý sa postaral Tomáš Mikluš a Slovensko tak viedlo 3:2. Po góle sa zase viac začali tlačiť pred bránu Rumuni, ktorí chceli vyrovnať. Obrana Slovenska však stála na pevných nohách. Rumuni sa v závere odvážili aj k hre bez brankára, no naši reprezentanti to už ustáli a po záverečnom hvizde si tak mohli vychutnať radosť z výhry a zisku bronzu.

Vo finále sa stretla reprezentácia Maďarska proti USA. Finálový zápas bol dramatický. Zápas sa hral vo vysokom nasadení a súperi si nedarovali ani centimeter na ihrisku. Finálový zápas bol však totálne chudobný na gólové momenty. Vo finále nepadol ani jediný presný zásah a tak o víťazovi EMF Nations Games museli rozhodnúť až pokutové kopy. V nich mali väčšie šťastie reprezentanti Spojených štátov amerických ktorí tak zaznamenali víťazstvo na EMF Nations Games v Galante.