Slovensko otočilo nepriaznivý výsledok a porazilo aj Rumunov

Slováci sa vo svojom druhom vystúpení na EMF Nations Games stretli s Rumunskom. Rumuni sú aktuálni vicemajstri Európy.

Slovensko fantasticky vstúpilo do zápasu proti Rumunom, keď sme sa už v druhej minúte ujali vedenia, keď loptu do brány dotlačil debutant v národnom tíme Miroslav Porvazník. V úvodných minútach hrali slovenskí hráči dobre na lopte a kontrolovali dej na ihrisku. Neskôr sa osmelili aj Rumuni, ktorí sa v 17. minúte dočkali vyrovnania. Do listiny strelcov sa zapísal Marius Balogh. V prvom polčase už viac gólov nepadlo a tak sa na prestávku išlo za stavu 1:1.

V druhom polčase bol obraz hry pomerne vyrovnaný a v úvodných minútach dominovali najmä pevné defenzívy. V 35. minúte sa Rumuni dostali do vedenia, keď sa po chybe v obrane Slovenska presadil Andrei Nemitanu. Naši hráči však na tento gól dobre zareagovali, keď sa začali viac tlačiť do zakončenia. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól, o ktorý sa postaral hlavou Dušan Krcho. Už o minútu však boli vo vedení znovu Rumuni, keď svoj druhý gól v zápase strelil Adrei Nemitanu. Slovákov však tento moment vôbec nezlomil. Práve naopak, už v 42. minúte bolo znovu vyrovnané, keď sa o vyrovnanie na 3:3 postaral Juraj Remeň. Slovensko sa v poslednej päťminútovke nadýchlo k mohutnému tlaku. Z neho sa im podarilo streliť aj vytúžený víťazný gól, o ktorý sa postaral v 46. minúte zápasu Marek Blažej. Slovensko tak štyri minúty do konca zápasu viedlo 4:3. V záverečných minútach slovenská obrana odolávala tlaku Rumunov. Naši hráči hrali obetavo v obrane a často sa vrhali do striel. Odmenou im bolo udržanie tesného náskoku a zisk troch bodov za cenné víťazstvo 4:3.