Slovenská reprezentácia na MS v malom futbale v Perthe aj s novým partnerom Niké

tlacova konferencia nike je tipovanie laco borbely maly futbal

Majstrovstvá sveta v malom futbale sa nezadržateľne blížia, do ich štartu ostávajú už iba tri dni. Slovenský tím odlieta do dejiska majstrovstiev dnes a prvý zápas majú na programe v stredu.

Tohtoročné Majstrovstvá sveta v Perthe sú historicky tretie majstrovsvá sveta v malom futbale. Šampionátu sa zúčastní 32 tímov, ktoré sú rozdelené do ôsmich skupín. Slovensko bolo losované z druhého výkonnostného koša a nachádza sa v skupine F. Našimi súpermi budú Japonsko, Kostarika a Tunisko. Náš výber absolvoval od mája pod trénerskou taktovkou Ladislava Borbélyho dlhú prípravu s úspešnou bilanciou zápasov.

Poctivá príprava

Slovenská reprezentácia odohrala 11 prípravných medzinárodných zápasov za posledné 4 mesiace, čo je vizitka, ktorou sa môže pochváliť málo národných tímov. Vedenie urobilo maximum preto, aby mali tréneri a hráči čo najlepšie podmienky na prípravu. Súperi boli ťažšieho kalibru ako Česko, Rumunsko či Maďarsko, ale aj súperi relatívne jednoduchší. Bilancia  je 6 víťazstiev, 4 remízy a 1 prehra.

Ladislav Borbély spomenul aj náročný výber hráčov do národného tímu. So svojim asistentom Petrom Gancznerom sa chodili pozerať a vytipovať si hráčov nie len na zápasoch národnej SZMF Superligy, ale napríklad aj na Majstrovstvách Slovenska.

Slovenská reprezentácia na MS v malom futbale s novými partnermi

Máme veľkú radosť, že okrem partnerov, s ktorými už máme nadviazanú spoluprácu, sa nám podarilo dohodnúť s ďalšími dvomi významnými partnermi. Okrem toho, že všetky zápasy Slovákov bude Dvojka vysielať v priamych prenosoch nie len online, ale aj v televízii, veľmi nás teší, že hlavným partnerom Slovenskej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v malom futbale v Perthe sa stala stávková kancelária Niké,“  s radosťou na tlačovej konferencii oznámil prezident SZMF Peter Králik.

Ing. Roman Berger, riaditeľ stávkovej spoločnosti Niké spoluprácu vidí podobne a hovorí: Uvedomujeme si neľahkú situáciu v našom športe a považujeme za dôležité sa na jeho rozvoji podieľať. Týchto mladých chlapcov čakajú majstrovstvá sveta, na ktorých chcú čo najlepšie reprezentovať Slovensko a chcú byť najlepší. Chcú byť jednotkou, ktorou je aj Niké. Verím, že aj vďaka tomuto partnerstvu sa im podarí dosiahnuť ich ciele.“

Držte spolu s nami našim reprezentantom palce a sledujte, ako sa im bude dariť.

Všetky aktuálne informácie a zaujímavosti zo zákulisia môžete sledovať v instatories na našom Instagrame. Informácie k zápasom a k podujatiu zasa môžete sledovať na našom Facebooku.

Ak ste fanúšikom tipovania, máme pre vás skvelú správu, pretože na zápasy MS v malom futbale si môžete aj staviť! Všetky dôležité informácie a kurzy si môžete prečítať tu.