Slováci zdolali aj Rakúšanov, zverenci Laca Borbélyho sa tešia zo zlata

Slovensko víťazom v malom futbale

Malý futbal na Slovensku zažíva najúspešnejšie obdobie v histórii. Reprezentácia z ôsmich posledných zápasov šesť vyhrala a dva remízovala. K doteraz bezpochyby najväčšiemu úspechu, a síce porazeniu majstrov sveta z Česka, dnes pridala titul v prestížnom medzinárodnom turnaji v Grazi.

V sobotu sa náš výber malého futbalu predstavil proti reprezentácii z Belgicka, ktorú porazil 4:0 a podvečer svoju pozíciu posilnil v zápase proti Taliansku, ktoré zdolal 6:0. Ak ste ešte nečítali reportáž z prvého dňa, určite si ju nenechajte ujsť.

V dnešnom zápase sme o celkové prvenstvo bojovali proti domácemu výberu Rakúska. „Posledný zápas bol dosť fyzicky náročný, súper nám nič nedaroval, rozhodcovia bohužiaľ pískali tak, ako pískali, ale museli sme s bojovať a podarilo sa nám to. (…) Turnaj hodnotím kladne, veď sme vyhrali všetky tri zápasy,“ hovorí spokojne kapitán mužstva Ivan Buchel.

Skóre stretnutia otvoril v 11. minúte Jaroslav Repa. Na 2:0 zvyšoval Peter Brestovanský.

Rakúsku sa podarilo znížiť stav stretnutia na 2:1 štyri minúty pred koncom prvého polčasu. Z gólu sa však dlho netešili, pretože už o dve minúty sa z pokutového kopu presadil opäť Jaroslav Repa.

Po prvom polčase sme tak viedli 3:1.

jaroslav repa ako najlepsi strelec v malom futbale

V druhom polčase už po necelých dvoch minútach sa zásluhou Martina Ďuráčiho slovenskí reprezentanti radovali z trojgólového vedenia. V 38. minúte zvyšoval už na 5:1 v prospech Slovenska Dušan Dzíbela a v 45. minúte sa presadil opäť Jaroslav Repa.

Slovensko tak viedlo už vysoko 6:1 nad domácim Rakúskom. Rudolf Beliš sa tiež zapísal do listiny strelcov a to v 47. minúte. Konečnú podobu dal výsledku Pavol Gere, ktorý tak uzavrel skóre stretnutia na 8:1 pre Slovensko.

Naša výprava sa tak po záverečnom hvizde rozhodcu mohla radovať z celkového víťazstva na EMF Nations Games, ktoré slúžili najmä ako príprava na blížiace sa Majstrovstvá sveta v malom futbale, na ktorých sa v Perthe začiatkom októbra predstaví aj slovenská reprezentácia.

Reprezentačný tréner Laco Borbély je po tomto víkende naladený rovnako pozitívne, ako hráči: „Ešte to nie je optimálne, ale už sa k tomu blížime, už máme jasnú hernú konvergenciu, ktorá nám určite môže byť v medzinárodnej konfrontácii užitočná.“