Slováci dokázali udržať na uzde nebezpečné Moldavsko

Naši reprezentanti odohrali na Majstrovstvách sveta v Kyjeve druhý zápas základnej skupiny A. Opäť získali bod, tentokrát za bezgólovú remízu s Moldavskom.

Úvod stretnutia bol z oboch strán veľmi opatrný. Na pár náznakov sa v prvej desaťminútovke nič podstatné neudialo. Obe mužstvá potvrdili, že sú na turnaj veľmi dobre takticky pripravené.

Moldavci potvrdili svoje kvality, v útočnej fáze boli nebezpečnejší. Na konci šiestej minúty zatiahol po nedorozumení ručnú brzdu Elizeuš, Moldavčania však štandardnú situáciu nevyužili.

V 23. minúte sme mali najväčšiu šancu prvého polčasu. Elizeuš urobil fantastickú kľučku a dostal sa až ku strele, tú ale pozorný brankár súpera zlikvidoval. Nasledoval rohový kop, ale z toho sme moldavského brankára neohrozili.

Úvod druhého dejstva pre nás vôbec nezačal dobre. Červenú kartu dostal hneď v úvodných sekundách kapitán slovenskej reprezentácie Milan Nestorík. Moldavčania navyše získali výhodu 5-minútovej presilovky a nás čakalo peklo.

Technicky vynikajúco vybavení Moldavci sa samozrejme dostali na koňa a slovenský výber dostali pod tlak. Naši ho však nakoniec bravúrne ustáli a počas oslabenia neinkasovali, čo bolo pre ďalší priebeh nesmierne dôležité.

Tlak Moldavska opadol a postupne sa do hry začali vracať naši chlapci. Naše najlepšie momenty prišli na konci 40 minúty. Najskôr po krížnej prihrávke Maríka pohrozil Matúš Loskot, o pár sekúnd výborne napriahol parádnou strelou práve Marcel Marík.

V 41. minúte zahrali moldavčania rukou a my sme dostali šancu zo štandardnej situácie. Vojtech Turek rozohral signál na Sebastiána Bača, bohužiaľ len do rúk moldavského brankára.

V záverečných sekundách sme si ešte dokázali vybojovať roh, ktorý zahrával Marcel Marík. Muž s číslom 10 fantastickým spôsobom v päťke našiel Matúša Bacha, ten však trestuhodne zahodil 100% šancu, a tak sme si s Moldavčanmi podelili body za bezgólovú remízu.

Moldavčania ostávajú na čele so štyrmi bodmi. Slovenskí reprezentanti majú dva body za dve remízy. Rozhodovať sa bude zajtra v zápase s domácou Ukrajinou.

Slovensko vs. Moldavsko 0:0
ČK: 26 Nestorík

Zostava SR:
Šimon Paluba – Radoslav Elizeuš, Tomáš Džubinský, Matúš Loskot, Vojtech Turek, Milan Nestorík, Patrik Molda, Martin Kovács, Marcel Marík, Matúš Bach, Sebastián Bačo, Adrián Grebáč

Zostrih zápasu Slovensko – Moldavsko

Hlasy po zápase:

Šimon Paluba (brankár): „Pred zápasom sme si veľmi dôkladne prešli takticé pokyny. Tie spočívali najmä v dôkladnej defenzíve a v snahe určovať štýl hry v zápase. Myslím, že to sme dodržali na sto percent a vďaka tomu sme udržali v zápase čisté konto. Počas oslabenia chlapci nechali na ihrisku srdce a súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili. Následne som veril, že sa nám podarí v závere zápasu strelecky presadiť, avšak v nadstavenom čase sme nevyužili veľkú tutovku. Verím, že v zajtrajšom zápase predvedieme ofenzívnejší výkon a podarí sa nám postúpiť zo základnej skupiny.“

Peter Ganczner (tréner): „Príprava pred zápasom bola veľmi dôkladná. Prvé poučenie sme získali zo včerajšieho zápasu Moldavska, v ktorom sme videli kľúčové osobnosti Moldavska, ich spôsob hry, zapájanie brankára a následne sme na súpera zvolili dnešnú taktiku. Tá bola založená na zabránení rýchlym protiútokom súpera. Diváci v dnešnom zápase mohli sledovať takpovediac šachovú partiu, kde tímy zahajovali útoky dlhšou rozohrávkou na vlastnej polovici. Škoda nevyužitej šance v závere zápasu, ktorá vznikla po rozohrávke rohového kopu. Počas 5 minútového oslabenia ukázali naši hráči veľké srdiečko a zároveň skvelú organizáciu hry. Tieto atribúty hry spĺňali úroveň seniorského malého futbalu. K tímu by sa mal zajtra pripojiť taktiež náš kanonier Emil Haladej. Jeho zapojenie do hry by mohlo v zajtrajšom zápase kompenzovať vylúčeného kapitána Milana Nestoríka, ktorý nebude môcť nastúpiť. Verím, že v zajtrajšom zápase s Ukrajinou uspejeme a budeme naďalej súčasťou turnaja aj v nedeľných záverečných bojoch o medailu.“