Proti Tunisku s nerozhodným výsledkom

V treťom zápase skupiny nastúpila naša reprezentácia proti Tunisku. Zápas priniesol dva gólové momenty, po jednom na každej strane. Zápas tak skončil nerozhodnou remízou a tímy si pripísali do tabuľky po jednom bode.

Lepší vstup do stretnutia mala naša reprezentácia, ktorá na ihrisku dominovala a dostávala sa do vyložených šancí. Už v prvej minúte stretnutia sme sa mohli radovať z vedenia, brankára Tuniska však zachránila tyčka. V ôsmej minúte sme sa však už tešili z gólu, keď peknú kombinačnú akciu zakončil Martin Ďuráči. O dve minúty neskôr sa Tunisko pokúšalo o vyrovnanie, no náš brankár Martin Kapráľ bol proti a predviedol kvalitný zákrok pri strele z diaľky. Z následnej protiakcie Pavol Gere zahodil stopercentnú príležitosť.V prvom polčase sa útoky Tunisanov inak zväčša končili na našej dobre organizovanej obrane. Zápas mal nervóznejší charakter, keď viacerí tuniskí hráči často simulovali a komunikovali s rozhodcami. Prvý polčas viac gólov nepriniesol a tak sme viedli 1:0.

V druhom polčase sa Tunisania pokúšali dobýjať našu bránu a my sme vyrážali do protiútokov. V štyridsiatej tretej minúte stretnutia sa Tunisania zásluhou vydarenej kombinácie dostali do šance, kde si strieľanú prihrávku pred bránu smolne do vlastnej brány zrazil Filip Deket. Slovensko sa snažilo hroziť aj zo štandardných situácií, ale ani jedna sa im využiť nepodarila. V poslednej minúte mali po faule Deketa nebezpečnú štandardnú situáciu Tunisania, no ani tí nepochodili a zápas sa tak skončil nerozhodne 1:1.

Slovensko má  na konte po dvoch odohratých zápasoch na konte 4 body a nachádza sa na druhom mieste. Prvý je náš dnešný súper – Tunisko s piatimi bodmi z troch zápasov. Tretie je Japonsko s dvoma bodmi a na poslednom mieste sa nachádza Kostarika s jedným bodom.

Kostarika ja našim najbližším súperom a nastúpime proti nej už dnes o 14:30. Ide o dohrávku druhého zápasu základnej skupiny, ktorý bol v piatok zrušený pre nepriazeň počasia. Slovensku na spečatenie postupu do osemfinále stačí zo zápasu aj bod, keď však vyhráme do štvrťfinále postúpime z prvého miesta. Do štvrťfinále postupujú prvé dva tímy tabuľky.

Zápas budete môcť opäť sledovať LIVE na Dvojke alebo na webe rtvs.sk

Ak ste fanúšikom tipovania, máme pre vás skvelú správu, pretože na zápasy MS v malom futbale si môžete aj staviť! Všetky dôležité informácie a kurzy si môžete prečítať tu.