Proti Maďarsku s výhrou a remízou

Slovenskí reprezentanti vo štvrtok absolvovali posledný dvojzápas pred odchodom na Majstrovstvá sveta v Austrálii.

V prvom zo zápasov sa zrodila výhra našich reprezentantov 1:0. O jediný gólový moment zápasu sa postaral v 16. minúte Tomáš Mikluš. Ďalšie šance však zostali v zápase nevyužité.  V druhom zápase sa gól ani jednému z tímov streliť nepodarilo, a tak sa tímy rozišli po remíze 0:0.

Bol to pre nás pomerne dôležitý zápas, pretože sme si chceli vyjasniť nejasné témy, čo sa týka nominácie do Austrálie. Myslím si, že nám tento dvojzápas veľmi pomohol. Dostali príležitosť všetci 15 hráči. Myslím si, že sme podali veľmi zodpovedný výkon vo vysokom tempe. Až na niekoľko zápasníckych chmatov zo strany Maďarska to bol veľmi korektný zápas. Som spokojný, že sme udržali v oboch zápasoch čisté konto, ale futbal sa hrá na góly a my sme si vytvorili veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré sme nevyužili, to ma trochu hnevá. Na majstrovstvách sveta budeme potrebovať gólové výsledky. S remízami sa veľmi neposunieme. Toto je pre nás trénerov nočná mora. Budeme individuálne študovať štandardné situácie, pretože tam vidím priestor, aby sme boli efektívnejší,“ vyjadril sa po zápase Ladislav Borbély.  


 

Podobne to vidí aj Dušan Dzíbela: Myslím si, že sme v oboch zápasoch boli jednoznačne lepší, či už na lopte, alebo aj herne. Druhý zápas začali Maďari dosť dohrávať súboje, čo nám moc nevyhovovalo, ale vysporiadali sme sa s tým dobre. Prvý zápas sme vyhrali, druhý remizovali, gól sme nedostali, čo je veľmi dobré. So silnejšími súpermi však musíme dávať viac gólov.“

Slovensko absolvovalo počas prípravy 11 stretnutí. Z víťazstva sme sa tešili šesťkrát, pripísali sme si štyri remízy a iba v jedinom zápase sme nedokázali zvíťaziť.