Naši získali vďaka fantastickému comebacku bod

Naši reprezentanti do 23 rokov odohrali na šampionáte v Kyjeve prvý súboj. S nevyspytateľným Egyptom po vynikajúcom druhom polčase nakoniec remizovali 3:3 a získali prvý bod.

Prvý polčas pre nás vôbec nezačal dobre. Prvý gól sme inkasovali z dorážky už vo štvrtej minúte. Egypťania boli okamžite na koni a hrali to, čo potrebovali. „Potom, čo sme inkasovali prvý gól nás vyťahovali do pressingu, čo im vychádzalo a my sme inkasovali ďalšie dva góly a zrazu bolo 0:3.“ zhodnotil katastrofálny prvý polčas reprezentačný tréner Peter Ganczner.

Do druhého dejstva sme išli za veľmi nepriaznivého stavu. Potrebovali sme streliť rýchly gól. To sa nám podarilo. V 29. minúte strelil nesmierne dôležitý kontaktný gól Vojtech Turek.

Napriek tlaku a viacerým sľubným šanciam sa nám druhý gól dlho nedarilo streliť. Do ofenzívy sa aktívne zapájal aj brankár Marek Kušnír. Egypťania s tým mali problémy a stiahli sa do defenzívy.

Ich defenzíva ale nakoniec nedokázala veľký tlak mužov v modrom ustáť a inkasovala druhýkrát. Opäť z kopačky Vojtecha Tureka, ktorý ukázal veľkú technickú vyspelosť a rozvlnil sieť. Po góle na 2:3 naši chlapci vycítili, že majú na to získať bod a možno aj všetky tri.

Čas ale postupne hral proti nim. Prichádzali záverečné sekundy a vyzeralo to zle nedobre. Naši chlapci sa ale nevzdávali a bojovali až do konca. Aktívne napádali, čo sa nám nakoniec vyplatilo. Fantastickú prácu odviedol najmä Sebastián Bačo, ktorý veľmi nepríjemne napádal, z čoho napokon vyťažil Vojtech Turek. Z ničoho nič sa rútil sám na bránu a v pokutovom území bol v poslednom momente faulovaný. Rozhodca nezaváhal ani na sekundu a odpískal pokutový kop.

K lopte sa postavil sám faulovaný, ktorý mohol streliť hetrik. Osud našich visel na jeho nohách. Z bieleho bodu však Vojtech Turek zaváhal, brankára trafil do nôh. Lopta sa však so šťastím vrátila späť k nemu a jeho následný pokus sa odrazil k Adriánovi Grebáčovi, ktorý nakoniec dotlačil loptu do siete a naši mohli oslavovať.

Hektický zápas najprv zhodnotil kapitán mužstva Milan Nestorík: „Až na ten začiatok, kde sme začali dosť ustráchane a zbytočne sme inkasovali, tak sme v druhom polčase ukázali, že na tomto turnaji máme šance a že pokojne môžeme bojovať o tie najvyššie priečky. Musíme však od začiatku hrať tak, ako sme hrali dnes v druhom polčase.“

Reprezentačného trénera prvý súper na šampionáte prekvapil: „Príčinou tejto dramatickej zápletky boli oba tímy. Myslím si, že ako Egypt, tak aj Slovensko prispelo k zvýšeniu úrovne šampionátu. Egypt nás prekvapil. Disponoval veľmi vyspelými a technickými hráčmi. Boli veľmi obratní, rýchli a navyše veľmi dobre organizovaní.

Naši chlapci ukázali v dvoch polčasoch dve rozdielne tváre: „Je to zrejme aj kvôli tomu, že sme takýto ostrý zápas hrali spolu prvýkrát po dlhšej dobe, mali sme len krátky tréning, takže ten prvý polčas sme sa len tak rozkukávali. Prvý polčas bol v podstate taká rozohrávka a v druhom sme sa už pustili do toho, čo vieme. S dnešným výsledkom nemôžeme byť veľmi spokojní, ale za ten jeden bod, ktorý sme si vydreli, budeme v konečnom zúčtovaní určite radi. Dúfam, že tak, ako nám vyšiel druhý polčas, nám to bude vychádzať celý turnaj.“ verí kapitán nášho mužstva Milan Nestorík. 

Napriek remíze bol Peter Ganczner so zápasom spokojný: „Mužstvo, ktoré dokáže vyrovnať takýto zápas, si zaslúži absolutórium. Aj navzdory tomu, že sme niektoré čisté šance nepremenili, sme boli v závere zápasu svedkami veľkej drámy a to muselo každého diváka baviť. Musím chlapcov pochváliť za to, že sa vedeli vysporiadať s vysokým napádaním súpera.“

Tréner už ale má v hlave zajtrajší zápas s Moldavskom: „Budeme pozorne sledovať zápas Ukrajina – Moldavsko a na základe toho si na nich pripravíme nejaký plán. Treba vychádzať z toho, že sme získali bodík a Egypt nebude ľahkým súperom ani pre Moldavsko, ani pre Ukrajinu. Pôjdeme od zápasu k zápasu a pevne veríme, že dokážeme postúpiť do vyraďovacej fázy.“

Slovensko – Egypt 3:3 (0:3)
Góly:
28. a 38. Turek, 49. Grebáč

Zostava SR:
Brankári: Marek Kušnír – Radoslav Elizeuš, Tomáš Džubinský, Matúš Loskot, Vojtech Turek, Milan Nestrorík, Patrik Molda, Martin Kovács, Marcel Marík, Matúš Bach, Sebastián Bačo, Adrián Grebáč

Zostrih zápasu Slovensko – Egypt