MSR2016: Ani obhajca ASGuard, ani vicemajster FC Bepon – novým majstrom SR trenčiansky FC Letka

Dobojované! Po takmer stovke zápasov v skupinovej a vyraďovacej fáze sme spoznali majstra Slovenska v malom fubale pre rok 2016. A nestal sa ním ani obhajca titulu košický ASGuard Security, ani minuloročný strieborný tím bratislavský FC Bepon, ale nováčik turnaja trenčiansky FC Letka.

Trenčianske tímy Monolit a Letka v piatok suverénne

V piatok odštartovali ôsmimi zápasmi svoj piaty ročník majstrovstvá Slovenska. Suverénne si počínala dvojica trenčianskych tímov FC Letka a Monolit, ktorá vyhrala oba svoje úvodné zápasy.

V prvom z dvojice otváracích zápasov si s prehľadom počínali domáce Trenčianske Teplice. Proti bratislavskému RK Academy zvíťazili 4:0, do streleckej listiny sa zapísali Držík, dvojica Švikruhovcov a Drienka.

V druhom zápase so začiatkom o 20.00 sa v derby tešili hráči Monolitu. S považskobystrickými YoungBoys síce prehrávali 0:1 po góle Otradoveca, po prestávke však Marček a B. Straka otočili skóre v prospech trenčianskeho tímu.

Senecké Joga Bonito inkasovalo hneď v úvode z kopačky Mušutu z tímu trenčianskeho Easys, následne však dvoma gólmi L. Čambalu a Poláka otočili skóre vo svoj prospech. Nádeje Easys oživil Červený, po prestávke ale prišla kanonáda Joga Bonita. Futo zvýšil na 4:2, Koplinger zaznamenal dva góly a Čambal zavŕšil svoj hetrik. Konečnú podobu výsledku dal Červený, ktorý upravil na 7:3.

Úspešne do turnaja vstúpila aj trenčianska Letka. Na úvodný zásah M. síce Čaju odpovedal za Rodu 1101 po prestávke R. Daniš, tri body pre Letku zabezpečil M. Beňo.

Katastrofálny vstup do zápasu s trnavským Atleticom mal bratislavský RK Academy, po góloch Takáča, Ujlakyho a Krcha prehrával po prvom polčase už 0:3. Po prestávke však Benčat, Majer a Paulen zariadili vyrovnanie a famózny obrat zavŕšili bratislavský tím v penaltovom rozstrele.

Najlepší, no aj najnervóznejší zápas úvodného dňa, predviedli bratislavský Papalalulu a trenčiansky Monolit. Papalalulu získali prvý polčas vo svoj prospech po góloch Mira Žídzika a Stašiaka, po prestávke však Trenčania gólmi Bretschneidera a Fraňa vyrovnali. Stašiak síce znova poslal Papalalulu do vedenia, no Bretschneider a Straka zariadili výhru v prospech Monolitu.

O záver úvodného dňa sa postarali Letka a senecký Peel See?. Trenčiansky tím sa po góloch Martina a Milana Čaju a dvoch zásahov Odrušeka ujal štvorgólového vedenia, Senčania znížili zásahom Molnára.S chuťou hrajúci Ondruše následne zavŕšil hetrik a vysoké víťazstvo Letky v pomere 6:1 uzavrel svojim druhým zásahom Milan Čaja.

Prvý polčas duelu vicemajstra Slovenska Beponu s nováčikom turnaja Deportivom Kanianka priniesol vyrovnaný duel, v ktorom sa favorizovaný bratislavský tím dokzáal presadiť len raz zásluhou tvrdej strely Szaba. Po prestávke sa však už bepoňáci rozbehli naplno a po dvoch góloch Bočkaya, druhom zásahu Szaba a góloch Félixa a Schwinghammera vyhrali 6:1.

Poznáme 32 postupujúcich, šesť tímov bez bodu

Šesťdesiat zápasov základnej skupinovej fázy rozhodlo o menoslove 32 tímov, ktoré si v nedeľu v rámci 5. ročníka majstrovstiev Slovenska v malom futbale zmerajú sily v play-off a zabojujú o titul majstra Slovenska 2016.

Suverénom skupiny A sa stal držiteľ divokej karty domáce Trenčianske Teplice. Kontá svojich súperov zaťažili až 19-krát, o 16 z týchto gólov sa postarala dvojica Ján Švikruha a Igor Držík, ktorá sa stala zároveň najlepšími strelcami celej skupinovej časti. Na druhé miesto sa dostal bratislavský RK Academy, tretiu postupovú priečku si vybojovalo trnavské Atletico. Bez bodov na dne tabuľky zostal nečakane košický TL Servis.

Obhajca titulu košický ASGuard Security s prehľadom bez straty bodu získal prvenstvo v skupine B a získal pre seba najvýhodnejšiu pozíciu do ďalších bojov. Na druhej priečke sa s piatimi bodmi umiestnil prešovský To-Day, tretie postupové miesto získalo senecké Joga Bonito. Aj v tejto skupine zostal posledný tím bez bodov, trenčiansky Easys strelil len štyri góly a inkasoval až 23-krát.

Skupine C dominovala dvojica Bepon a Kuvajt, ktorá prenechala Old School Warriors z Ivanky pri Dunaji ako aj Deportivu Kanianka len boj o trtiu postupovú priečku. O víťazovi skupiny sa preto rozhodovalo až v ich vzájomnom zápase, v ktorom si po dráme, keď tím z Partizánskeho dokázal vyrovnať z 3:1 na 3:3 a následne aj z 4:3 na 4:4, tešil z tesného triumfu a aj prvého miesta vicemajster Slovenska. Tretiu postupovú priečku si nakoniec vybojoval tím Old School Warriors.

Víťazom D skupiny sa bez straty bodov stal zvolenský L-Trade. Ten nechal za sebou bratislavský Mseven a na tretej pozícii konečnej tabuľky aj účastníka minuloročného šampionátu prešovské Gasko. Bez bodov a len s jediným vsieteným gólom obsadili posledné miesto partizáni z Prešova.

Poriadne zamotaná bola E skupina, v ktorej sa o konečnom poradí rozhodovalo doslova v poslednej sekunde. Jej víťaz R2 Team Prešov totiž v záverečnom zápase dňa vyrovnal proti Sližárom zo Solčian tesne pred konečným hvizdom rozhodcu, vďaka čomu vybojoval remízu, ktorá ho posunula do čela tabuľky. Svoj triumf následne potvrdil aj úspešným penaltovým rozstrelom. Druhé miesto tak zostalo pre košický Feyenoord, tretiu priečku získal Royalbus Unique. Postup v tejto skupine získal aj jej štvrtý tím Sližári Solčany, ktorý bol jedným z dvojice najlepších tímov na štvrtých miestach.

Víťazom F skupiny sa bez straty bodu stali bratislavskí Red Devils. Tí za sebou nechali druhý trenčiansky Monolit aj slamanie tohto ročníka turnaja majstra bratislavskej BLMF Papalalulu. Posledná priečka tabuľky patrila YoungBoys Považská Bystrica, keďže Papalalulu však z turnaja oficiálne odstúpil, miestenky do play-off získal práve považskobystrický tím.

Aj skupina G priniesla suverénneho víťaza. Stali sa ním zvolenské „pomaranče“ Oranjes. Druhé postupové miesto si vybojovali bratislavskí Menežeris, tretia priečka patrí martinským bambariakom. Nepostupová štvrtá priečka zostala seredskému Tekutému zlu.

Výborné výkony priniesli trenčianskej Letke okrem pozitívneho skóre 14:4 aj plný bodový zisk a víťazstvo v H skupine. Na druhé miesto za trenčiansky tím sa zaradil Inter Glóbus z Bratislavy, postup si vybojoval aj tretí Peel See? zo Senca. Ten naopak tesne ušiel Rode 1101 z Bytče, ktorá ešte pred záverečnými zápasmi sobotňajšieho programu figurovala na jednom z postupových štvrtých miest.

Poriadne dramatická bola situácia v skupine I. Jej víťazom sa nakoniec stal senecký Gold Team o bod pred bratislavským Pressburgom a o ďalší bod pred tretím košickým K&C Group. Bez bodov naopak zostali Wolves z Bratislavy.

Triumf v J skupine získali hráči bratislavskej FC Artmedia, ktorí ako jediní zostali bez prehry. S jednou sa na druhom mieste umiestnila Stará Detva, tretia priečka vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu rozhodovala o konečnom poradí dvoch trojbodových tímov – na tretie miesto sa posunul vekovo najstarší tím turnaja RAF Team Galanta, štvrté, no postupové, si vybojovalo bratislavské HuaHuaHe.

Obhajca ASGuard zdolal Solčany, Bepon rozbil HuaHuaHe

Šestnásťfinálové zápasy majstrovstiev Slovenska v malom futbale 2016 priniesli trp penaltové rozstrely a aj najvyššie víťazstvo na turnaji, o ktoré sa postaral vicemajster Slovenska FC Bepon.

V súboji v skupine suverénnych Trečianskych Teplíc so seneckým Joga Bonito viedol domáci tím dvakrát, presadili sa Ján Švikruha a Drienka, Joga Bonito však dokázali vždy odpovedať, na 1:1 vyrovnal Koplinger, na 2:2 Futo. Rozhodnutie tak priniesli až pokutové kopy, v ktorých bol úspešnejší senecký tím.

V dobre rozbehnutom zápase proti Atleticu Trnava vyhrával prešovský To-Day gólmi Stavača a Kaťuščáka už 2:0, trnavský tím však zásahmi Kukučku, Takáča a Novotu otočil skóre vo svoj prospech. Z víťazstva sa ale nakoniec netešil, keď remízu zariadil Ferenc. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší hráči To-Day, rozhodujúci pokutový kop zaznamanel Krempaský.

Trenčiansky Monolit si poradil s bratislavským Interom Glóbus, prvý gól zaznamenal Kováčik, po prestávke pridal poistku R. Straka.

Old School Warriors z Ivanky pri Dunaji síce proti bratislavskej Artmedii vyhrávali po góle Bučáka, po dvoch góloch Uhlíka a jednom Baláža sa však z turnajom museli rozlúčiť.

Najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu turnaja zaznamenal vicemajster Slovenska bratislavský FC Bepon. Druhý tím BLMF proti ďalšiemu bratislavskému zástupcovi, tentokrát z TOP ligy, zvíťazili vysoko 10:0. Hetrik zaznamenali Félix, po dva gólysi pripísali Bočkay a Kubalec, raz sa presadili Porázik, Schwinghammer a Szabo.

Obhajca titulu košický ASGuard Security nepripustil proti solčianskym Sližárom prekvapenie, keď triumfoval 3:1. Za ASG sa do streleckej listiny zapísali Jonec, Kis a Mráz, za stavu 2:0 znižoval Hippík.

Menežeris sa síce ujali proti RK Academy vedenia po zásahu Kvašňovského, z víťazstva sa ale nakoniec netešili. Po prestávke totiž Benčat a Majer zariali nielen obrat RK, ale aj postup svojho tímu do ďalších bojov.

Senecký Gold Team potiahol do ďalšieho kola play-off Johancsik, ktorý dvomi gólmi poslal svoj tím do vedenia 2:0. Prešovské Gasko dokázalo odpovedať už len raz, na konečných 2:1 upravil Grega.

Aj v súboji trenčianskej Letky proti košickému Feyenoordu rozhodovali pokutové kopy. V riadnom hracom čase sa za košický tím presadil Giba, za Letku vyrovnával Jambor. Obrat Letky nakoniec zavŕšili jej hráči z rozstrelu z bieleho bodu.

Šesť gólov videli diváci v súboji zvolenských Oranjes s považskobystrickými YoungBoys. Hráči YB, ktorí postúpili len vďaka odstúpeniu batislavského Papalalulu, sa postarali o prekvapenie, keď vďaka gólom Otradoveca, Hriča, J. Valienta a A. Valienta zvíťazili 2:4. Za zvolenský tím sa presadili Záturecký a Kouřil.

Vyrovnaný duel prinieslo meranie síl medzi bratislavskými Red Devils a martinskými Bambariacami. Na úvodný zásah Kmeťa odpovedal Struhár, konečnú podobu výsledku a postup červených diablov do ďalšieho kola zariadil Matúš.

Prešovský R2 Team nezastavil ani senecký Peel See?. Po góloch Maníka a Holomáňa zvíťazil tím z východu Slovenska 2:0.

Len prvý polčas duelu Royalbus Unique proti Pressburgu priniesol vyrovnané skóre, po góle Michala Caňa vyrovnával Buchel. Po prestávke však už do čierneho streľali len hráči bratislavského tímu, ktorý po góloch Martina Caňa, Ivana a dvoch zásahoch Nováka zvíťazil 1:5.

S turnajom sa po prehre so zvolenským L-Trade rozlúčil aj košický K&C Group. Zvolenčania po góloch Patza, Kucbela a Korpáša vyhrávali už 3:0, za Košičanov znižoval Cilovič. konečnú podobu výsledku dal Hanuska, ktorý upravil na 4:1 pre L-Trade.

Kuvajt síce proti RAF Teamu z Galanty prehrávali po góle Očenáša, zásahmi Čaprnku, Oškrobaného, Kuzmu a Putišku však otočili duel vo svoj prospech. Nádeje tímu z Galanty oživil z pokutového kopu Zbojek, potvrdenie postupu tímu z Partizánskeho ale zabezpečil Beňuška.

V záverečnom šestnásťfinálovom súboji si suverénne počínali hráči bratislavského MSeven. Proti Starej Detve si pripísali vysoké víťazstvo 6:1, o ktoré sa dvomi gólmi postaral Beňo a jedným Lipa, Kamenca, Uhliarik a Lešinský. Čestný úspech Detvy zaznamenal Matin Melich.

Koniec obhajcu už v osemifinále

Cesta obhajcu titulu ASGuard Security nečakane skončila už v osemfinále, v ktorom nestačil na bratislavský FC Artmedia. Jeho obranu nedokázal prekonať ani raz, naopak, loptu zo svojej siete vyťahoval až trikrát. Postup Artmedie zariadili Dávid Gála, Konečný a Gajdoš.

Úspešnejší v tejto fáze turnaja bol ďalší minuloročný finalista FC Bepon. Misky váh na stranu vicemajstra SR naklonil v prvom polčase zápasu proti trenčianskemu Monolitu Szabo, po prestávke pridali Schwinghammer a Tomovič ďalšie dva góly a bolo rozhodnuté. Gólovú rozlúčku s turnajom a zmiernenie konečnej prehry na 1:3 dal B. Straka.

O postupujúcom zo zápasu prešovského To-Day so zvolenským L-Trade museli rozhodovať až pokutové kopy. Na zásah Stavača totiž odpovedal Korpáš, po góle Ferenca vyrovnával Špekker. Viac šťastia pri kopoch z bieleho bodu mal prešovský tím a tak sa Zvolenčania s turnajom rozlúčili v osemfinále.

Ďalším tímom, ktorý sa rozlúčil s turnajom, bol FC Kuvajt. So seneckým Joga Bonito, ktorý v rannom zápase nečakane vyradil domáce Trenčianske Teplice, prehral tím hrajúci ligu v Partizánskom 2:0 gólmi Tóha a Koplingera.

Úspešný bol aj ďalší zástupca Senca Gold Team, ktorý síce s bratislavskými Red Devils prehrával po zásahu Duranku, ešte pred prestávkou však Havlík vyrovnal a po nej zariadil obrat Lengyel.

Neúspech v osemfinále zaznamenal aj ďalší z tímov bratislavskej Uni-ligy RK Academy. O jeho prehre s trenčianskou Letkou rozhodol jediný gól, o ktorý sa v druhom polčase postaral Jambor.

K neúspešnému osemfinále pre bratislavské tímy prispel aj Mseven. Ten nestačil na prešovský R2 Team, ktorý si po góloch Zlatohlavého, Mrúza a dvoch zásahoch Holomáňa pripísal jasný triumf v pomere 4:0.

Výrazne vyrovnanejší bol posledný duel tejto fázy. Prekvapenie play-off považskobystrický YoungBoys vyhrávali nad bratislavským Pressburgom gólmi Andreja a Jakuba Valienta už 2:0, 1. FCP však dvomi zásahmi Maleckého a jedným Martina Caňa otočili duel vo svoj prospech. Z postupu sa ale nakoniec netešil, keď najprv A. Valient vyrovnal a v následnom rozstrele Hričo potvrdil postup „mladých chlapcov“.

Koniec cesty YoungBoys, Bepon vyradil premožiteľa obhajcu

Kým majster Slovenska ASGuard security s Artmediou prehral 0:3, vicemajster FC Bepon tento tím rovnakým výsledkom vyradil v štvrťfinále. V play-off strelecky rozbehnutý Félix sa presadil dvakrát, jedným zásahom sa prezentoval Bočkay.

Štvrťfinále bolo konečnou stanicou aj pre Joga Bonito. Prešovský To-Day prekonal jeho obranu v každom polčase raz, v prvom sa presadil Stavač, v druhom Kaťuščák.

Neuspel ani posledný zástupca Senca na turnaji Gold Team. Ten síce vyhral prvý polčas duelu s FC Letka po góle Nagya, po prestávke však Trenčania zásahmi Jambora a Beňa otočili skóre vo svoj prospech.

Nečakane úspešná cesta náhradníka za odstúpených Papalalulu považskobystrických YoungBoys sa skončila až vo štvrťfinále. Nad ich sily bol R2 Team, ktorý síce prehrával po góle Andreja Valienta, v druhom polčase však už dominovali Prešovčania a po zásahoch Maníka, Hurného a Holomáňa zvíťazili 1:3.

Medzi štvoricou najlepších dva prešovské tímy, jeden trenčiansky a bratislavský

Bratislavský FC Bepon narazil v semifinále na prešovský To-Day a počas prvého dejstva nedokázali skórovať ofenzívy ani jedného z tímov. Góly tak začali padať až po prestávke. Svoj šiesty a siedmy gól v play-off, a zároveň jedenásty a dvanásty na turnaji celkovo, zaznamenal Félix, raz sa do streleckej listiny zapísal Tomovič a tak sa z ďalšej finálovej účasti mohol tešiť vicemajster SR.

Ani v druhom semifinálovom stretnutí prešovský tím neuspel, R2 Team utŕžil výprask od Letky. Už do prestávky viedli Trenčania zásahmi Milana Čaju a Ondrušeka 2:0, po nej pridali Žáčik a Častulín ďalšie tri góly, čím uzavreli skóre na 5:0.

Prešovské derby pre To-Day, Bepon neuspel ani v druhom finále

Sklamanie prešovských tímov z vyradenia pred bránami finále bolo priam hmatateľné, napriek tomu si to vo vzájomnom súboji rozdali bez zbytočného taktizovania, čo sa prejavilo aj na počte gólov. Duel sa od úvodu niesol v réžii To-Day, ktorý po góloch Kolpáka, Stavača a Bednára viedol už 3:0. Iskierku nádeje pre R2 Team vykresal Dadej, Ferenc však znova zvýšil na rozdiel troch gólov. Dadej sa dokázal presadiť aj po druhý raz, no rovnako úspešný bol krátko na to aj Kolpák a tak sa z bronzových medailí nakoniec tešili hráči To-Day.

Bratislavský Bepon chcel po minuloročnom neúspešnom finále konečne dotiahnuť svoje ťaženie do úspešného konca, proti nemu však stál na turnaji vo výbornej forme hrajúci tím FC Letka. Dôležitosť zápasu sa podpísala aj pod jeho skóre po prvom polčase, v ktorom ani jeden z finalistov nechcel urobiť zbytočnú chybu a tak sa na prvý zásah čakalo až do druhého dejstva. V ňom k zisku zlatých medailí priblížil Letku Žáčik a keď sa krátko po ňom dvakrát presadil Ondrušek, hráči trenčianskeho tímu mali cennú trofej doslova na dosah. Po góle Tomoviča, ktorým upravil na 1:3, síce bratislavský tím ožil, no keď v závere zblízka nedokázali jeho hráči dotlačiť loptu do siete, Trenčania z FC Letka si už dokráčali za víťazstvom a svoju premiérovú účasť na turnaji pretavili do titulu majstra Slovenska 2016.

Z nováčika FC Letka majster, najväčší prepad zaznamenal TL Servis (konečné poradie)

Tak ako minulý rok, aj tentokrát vám prinášame kompletné poradie tímov majstrovstiev Slovenska v malom futbale, ktorých piaty ročník sa za rekordnej účasti 40 tímov konal v Trenčianskych Tepliciach.

Famóznu premiéru mal trenčiansky FC Letka, ktorého hráči prišli, videli a zvíťazili a stali sa tak novými majstrami Slovenska. Bratislavský FC Bepon si udržal pozíciu z minulého ročníka, keď opäť obsadil druhé miesto.

Najväčší posun oproti minulému turnaju zaznamenali bratislavský 1. FC Pressburg, ktorý po 20. mieste obsadil tentoraz 13. priečku, FC Kuvajt z PLMF v Partizánskom, ktorý sa posunul z 18. na 12. miesto, bratislavský Menežeris, ktorý si polepšili z 25. na 20. miesto a prešovský To-Day/U Capka, ktorý poskočil zo 6. na bronzové 3. miesto. O dve priečky nahor sa posunul aj bratislavský FC Red Devils – z 13. na 11., o jednu – z 9. na 8. miesto zas považskobystrický tím YoungBoys.

Najväčší prepad predviedol košický TL Servis, ktorý po minuloročnom 7. mieste obsadil až 37. priečku. Aj bratislavský tím Wolves zliezol z 27. miesta na 36., bratislavský HuaHUaHe z 31. na 26., senecký Peel See? zo 16. na 30., prešovské Gasko zo 17. na 27., košický K&C Group z 10. na 21. a nadol v rebríčku putoval aj ďalší košický tím ASGuard Security, ktorý po majstrovských oslavách v minulom ročníku osadil v Trenčianskych Tepliciach 10. miesto.

Konečné poradie tímov na MSR 2016

1. FC Letka Trenčín
2. FC Bepon Bratislava (2. miesto na MSR2015)