Na lavičku repre zasadne Laco Borbély!

7. februára 2019 Bratislava –  Slovenský zväz malého futbalu ulovil veľkú rybu! Na pozíciu hlavného trénera nastupuje bývalý futbalista a známy komentátor Ladislav Borbély, ktorý si ako svojho asistenta vybral skúseného Petra Gancznera. Od novej dvojice si zväz sľubuje zdravý rešpekt hráčov, ale aj kvalitnú prípravu mužstva na tohtoročné majstrovstvá sveta, ktoré budú na jeseň v austrálskom Perthe.

Slovenský zväz malého futbalu mení trénera, novým kormidelníkom sa stal Ladislav Borbély (64), bývalý hráč Dukly Banskej Bystrice, Sparty Praha a ZŤS Košice, ktorý sa v posledných rokoch zviditeľnil hlavne ako komentátor. ,,Moje dominantné pole pôsobnosti je vo futbale a práve malý futbal je jeho najmladší a povahovo najbližší súrodenec. Podobnosť a vzájomná využiteľnosť herných elementov je evidentná a to je dôvod, prečo som rád vstúpil do tejto rieky, ktorá tečie rovnakým prúdom,“ zareagoval Ladislav Borbély.  ,,Je to odborník, ktorého trénerské kvality sa preukázali na sérii špeciálnych turnajov v malom futbale. Viedol na nich štyri tímy, s tromi sa dokázal dostať do finále. Hráčov poznal krátky čas, dokázal z nich však dostať maximum a to ma oslovilo,“ hovorí Peter Králik, prezident Slovenského zväzu malého futbalu (SZMF). ,,Hľadali sme podobný typ trénera, lebo sme vedeli, že nebude mať na prípravu našich chlapcov veľa času, keďže majstrovstvá sveta nás čakajú o necelých osem mesiacov,“ dopĺňa Králik. ,,Zároveň by som sa chcel poďakovať predošlému trénerovi Rastislavovi Kollárovi za jeho služby a popriať mu veľa šťastia v budúcej kariére.“

Zastabilizovať a zjednotiť káder

Na nového hlavného trénera čaká už 9. februára 2019 SZMF Winter Cup v Korni. ,,V tejto fáze chcem spoznať celé portfólio slovenských hráčov hlavne na tomto podujatí, ale aj na zápasoch oblastných líg, aby sme vytvorili stabilný káder hráčov,“ plánuje Ladislav Borbély. Za svojho asistenta si vybral skúseného Petra Gancznera (62), ktorý niekoľko rokov trénoval extraligový futsalový Tupperware Nové Zámky. ,,Pracovať s výberom krajiny v akomkoľvek športe je pre trénera výzvou a zároveň poctou. S Lacom nás viaže dlhoročná spolupráca, navzájom si dôverujeme a jeho chuť dať futbalu všetko je obdivuhodná. Verím, že mu budem nápomocný,“ uvažuje Peter Ganczner. ,,Od novej trénerskej dvojice si sľubujeme zdravý rešpekt v kabíne a hoci nie sme čo sa týka majstrovstiev sveta favoritmi, ak budeme kvalitne pripravení, pôjdeme od zápasu k zápasu a prikloní sa k nám aj šťastie, môžeme dosiahnuť pekný výsledok,“ uzatvára Peter Králik.