Zajtra štartuje Superliga na západe

 

Už zajtra odštartuje nový ročník SZMF Superligy. Zápasy sa odohrajú v Piešťanoch, kde sme počas minulej sezóny zažili skvelú futbalovú kulisu.

Považské derby

V minuloročnej edícii Superligy sa Trenčín a Piešťany stretli tiež v prvom kole. Piešťany vstúpili do zápasu lepšie, keď v štvrtej minúte otvorili skóre zásluhou Koreca. V desiatej minúte sa futbalisti z kúpeľného mesta tešili druhýkrát, keď sa presadil Valachovič dobre umiestnenou hlavičkou. Na druhej strane sa pokúšal z priameho kopu presadiť Repa, bránu však netrafil. Z ďalšieho priameho kopu to znovu skúšal Repa, dostal sa k odrazenej lopte a napálil do siete. Stav bol tak 2:1 pre Piešťancov.  V závere prvého polčasu sme videli ešte jeden gól, ktorý strelili Piešťany. Prvý polčas skončil 3:1 v ich prospech.

Na začiatku druhého polčasu Piešťany potrestali chybu v defenzíve a zvýšili už na rozdiel triedy – 4:1. S pribúdajúcim časom vystupoval vyššie aj brankár Trenčanov. Viaceré vyložené príležitosti najmä na strane Piešťancov ostali nevyužité. Trenčiansky futbalista Jaroslav Repa bol blízko ku skórovaniu, rozozvučal však len brvno, následná dorážka medzi tri žrde nemierila. Červenú kartu za úder do tváre potom dostal Repa a Trenčín dohrával v oslabení. Trenčania sa síce aj v oslabení ešte dokázali presadiť, keď gól zaznamenal Ďuráči, ale na viac sa už hráči spod hradu Matúša Čáka nezmohli a prehrali 2:4. Zajtra majú priestor sa Pieštancom odplatiť.

Manažér Trenčanov Marek Beňo sa pred štartom Superligy vyjadril: „Od novej sezóny očakávame kvalitnú organizáciu ako minulý rok a dobre pripravené mužstvá, s ktorými si chceme zahrať kvalitný futbal. Naším cieľom je postup zo skupiny.

Nominácia sa rodila relatívne rýchlo. Väčšinu tímu tvoria hráči z minulej sezóny, plus sme radi, že nám dali pozitívnu odpoveď hráči, ktorých sme oslovili a zúčastnia sa tohto projektu, pretože sú to veľmi kvalitní futbalisti a som presvedčený, že nám veľmi pomôžu k dosiahnutiu nášho cieľu.

Zdravotný stav je u nás veľmi dobrý a príprava prebehla bez problémov. Mali sme niekoľko tréningových jednotiek, v ktorých sme sa snažili pripraviť si na novú sezónu nejaké prekvapenia pre súperov.  Už sa veľmi tešíme na prvý zápas.“

Derby medzi Trnavou a Bratislavou

Bratislava v prvom ročníku Superligy obsadila tretie miesto. V základnej skupine v prvom kole zdolala práve výber Trnavy, ktorý Bratislavčania porazili 6:4. Trnava bude určite chcieť výberu hlavného mesta odplatiť prehru, naopak Bratislavčania kožu ľahko nepredajú a svoju neporaziteľnosť si budú chcieť predĺžiť. V minulosezónnom vzájomnom zápase padlo až desať gólov. V úvode zápasu však dominovali defenzívy oboch celkov, ktoré svojho súpera nepúšťali do vážnejších príležitostí. Až v deviatej minúte napriahol z väčšej vzdialenosti Rolinec a lopta skončila v bráne Trnavy. Vzápätí však bolo vyrovnané. O tri minúty opäť viedla Bratislava, keď sa presadil Beňa. Potom prišla chyba brankára Bratislavy, ktorú potrestal Erik Takáč. V závere polčasu prišli viaceré vyložené príležitosti Trnavy, ktoré však ostali nevyužité, najmä nájazd Chalányho volal po góle, gólmana z hlavného mesta však zachránila žrď. Úplne v závere prvého polčasu platilo známe nedáš – dostaneš, keď sa v poslednej minúte presadil kapitán Bratislavy Ivan Buchel. Po prvom polčase tak viedla Bratislava 3:2.

V druhom polčase išla Bratislava do dvojgólového vedenia, keď chybu v obrane potrestal Szabo. O pár minút sa pekne preštrikoval Buchel a zvyšoval už na 5:2. Ivan Buchel pridal aj tretí gól, ten  posledný však do svojej vlastnej brány, keď si nešťastne zrazil prudkú strieľanú prihrávku za svojho brankára. Za stavu 5:3 sa predviedli aj brankári na oboch stranách, keď zasahovali skvelými zákrokmi pri sľubných príležitostiach. Trnava sa k záveru zápasu dostávala do tlaku a snažila sa znížiť, čo sa im aj podarilo – 5:4 a napínavý záver bol pred nami. Trnavčania sa v závere odhodlali aj k hre bez brankára, prišla však chyba v rozohrávke v zadných radoch a Nestorík uzavrel na 6:4.

Asistent trénera Trnavy Marek Bajči o očakávaniach pred novou sezónou: „Očakávame ešte väčšiu hernú kvalitu tímov, ktoré sa na Superligu lepšie pripravia. Myslím si, že hlavne tímy z východu, ktoré majú skúsenosti z medzinárodných podujatí pod záštitou EMF budú kvalitné. Prešov určite v skupine východ predvedie svoje kvality, pretože viacerí hráči sa predstavili aj v reprezentácii. Netreba zabúdať na Košice, ktoré obhajujú titul. V našej skupine som zvedavý najmä na Piešťany, ktoré majú nových hráčov z tímu Varion, ktorí sa TOP lige ukazujú v dobrom svetle. My ako výber Trnavy máme veľké očakávania, ale vieme, že minulý rok sa nám nedarilo, preto nechceme dopredu dávať žiadne veľké vyhlásenia. Cieľom je skončiť lepšie ako minulú sezónu.“

Marek Bajči tiež prezradil ako sa rodila záverečná nominácia: „Nominácia sa rodila pomerne ťažko, hlavne z dôvodu, že viacero hráčov má ešte klubové povinnosti. Mali sme problémy so zložením útočnej formácie, keďže najlepší strelec našej TOP ligy Michal Kukučka má povinnosti vo veľkom futbale. V nominácii sú aj hráči, ktorí nás už reprezentovali, ale skúšame aj nové tváre, keďže sa v TOP lige objavili ďalší kvalitní hráči z tímov Csirke mel a Young Boys Trnava. V derby zápase dáme príležitosť aj mladým hráčom, ktorí majú veľký potenciál.“

Zápasy sú na programe o 19:45 a 21:00 na štadióne v Piešťanoch. Budete ich môcť sledovať aj LIVE na facebooku Slovenského zväzu malého futbalu.