TO-DAY Hydrokres Prešov má za sebou zápasy v základnej skupine, večer zabojuje o 16 finále

Hráči To-DAY Hydrokres Prešov majú za sebou zápasy základnej skupiny na EMF Champions League, ktorá sa koná v rumunskom meste Oradea. Prešovčanom žreb pred podujatím určil, že si zahrajú v skupine G, kde jeho súpermi boli britský zástupca ABC Soccer Sixes a český tím BKMK Brno.

TO-DAY Hydrokres sa v prvom zápase stretol s britským zástupcom ABC Soccer Sixes. Zápas začali lepšie hráči ABC Soccer Sixes. keď sa ujali vedenia. Po tomto góle sa snažili prešovskí hráči o vyrovnanie a to sa im aj podarilo, keď sa v 14. minúte do listiny strelcov zapísal Matúš Varga. Výsledkom 1:1 sa skončilo prvé dejstvo. Aj to druhé začali lepšie hráči britského tímu, keď išli opätovne do vedenia v 23. minúte. Prešov sa však nevzdal a po rozumne zahranej štandardnej situácii sa o vyrovnanie na 2:2 postaral v 26. minúte Nikolas Lukáč. V závere sa oba tímy snažili zvrátiť zápas na svoju stranu, no ďalší gól už nepadol a tak sa zápas skončil 2:2.

To-DAY Hydrokres Prešov – ABC Soccer Sixes 2:2
Góly: 5. Rares, 23. Iordan – 14. M. Varga, 26. Lukáč

V druhom zápase v rámci základnej skupiny sa poobede stretli s BKMK Brno. Vedenia v zápase sa ujali českí hráči, ktorí šikovne zahrali rohový kop a viedli tak 1:0. V 10. minúte bolo už 2:0 pre BKMK Brno, keď sa presadili po peknej kombinácii. Brno bolo v prvej polovici veľmi efektívne, keď v 13. minúte zvyšovali už na 3:0. V 15. minúte bolo 4:0 a týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas. Aj úvod druhého dejstva mali lepší hráči brnenského BKMK, keď sa v prvej minúte druhého dejstva po druhýkrát v zápase presadil Jelínek. Potom sa však Prešovčania osmelili. Znížiť sa podarilo Matúšovi Vargovi v 31. minúte. V závere zápasu sa presadili Prešovčania ešte dvakrát, keď sa do listiny strelcov zapísali obaja Kuhajdíkovici. Najskôr v 36. minúte znížil na 2:5 Dávid Kuhajdík a minútu pred koncom uzavrel na konečných 3:5 z pohľadu TO-DAY Juraj Kuhajdík.

BKMK Brno – TO-DAY Hydrokres Prešov 5:3
Góly: 8.,21. Jelínek, 10. Prokeš, 13. Cupák, 15. Vintr – 31. M. Varga, 36. D. Kuhajdík, 39. J. Kuhajdík

Prešov tak obsadil v základnej skupine tretie miesto a postup medzi 16 najlepších zabojuje dnes o 21:00 proti azerbajdžanskému tímu Zire.