Slovensko zdolalo Moldavsko a postupuje do štvrťfinále

Slovensko zdolalo v dramatickom štvrťfinále reprezentáciu Moldavska 4:3, keď o víťazovi rozhodli až pokutové kopy.

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom štýle, keď ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť chybu. Ako prví výraznejší pohrozili hráči Moldavska, no náš brankár Kapráľ zakročil. V dvanástej minúte sme sa po peknej akcii a priťuknutí pätičkou Beliša na Repu dostali do vedenia 1:0. V pätnástej minúte sa o nebezpečné zakončenie pokúšal brankár Moldavska, no strela neskončila v bráne. V dvadsiatej druhej minúte zahrávali Moldavčania priamy kop, ktorý zahrali signálom a loptu na zadnej žrdi vykopával z pred brány Filip Deket.

V dvadsiatej piatej minúte nebezpečne zakončovalo Moldavsko, no brankár Kapráľ strelu pod brvno vyrazil na rohový kop. Už v nadstavenom čase prvého polčasu hráč Moldavska Stanislav Luca prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal na polčasových 1:1.

V úvode druhé polčasu dostal červenú kartu hráč Moldavska Podlesnov, za úder do hlavy Filipa Deketa. Slovensko malo päť minút presilovku o jedného hráča, počas ktorej sme si vytvorili veľký tlak. Z neho rezultoval gól na 2:1, ktorý si strelil do vlastnej brány Stanislav Luca v tridsiatej tretej minúte. V tridsiatej siedmej minúte bolo naše vedenie dvojgólové, keď sa po prihrávke kapitána Buchela presadil Tomáš Mikluš.

V štyridsiatej minúte sa dostali Moldavci opäť do hry, keď znížili na rozdiel jediného gólu zásluhou Sisčina, ktorý podstrelil nášho brankára. V štyridsiatej piatej minúte predviedol skvelý zákrok náš brankár a dokázal udržať vedenie na našej strane. Dve minúty pred koncom mohol definitívne spečatiť naše víťazstvo Rudolf Beliš, ale brankár Moldavska bol proti.

Naopak v poslednej minúte druhého polčasu sme nedokázali ustrážiť útočníka Moldavska Rassulova a ten vyrovnal na 3:3. Zápas smeroval do predĺženia. Predĺženie malo opatrný charakter, keďže ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť chybu. Gól sme v ňom nevideli a tak nasledovali pokutové kopy.

V pokutových kopoch boli úspešnejší naši hráči, keď na našej strane zaváhal iba Deket, na druhej strane zaváhali dvaja strelci, ktorých vychytal náš brankár Martin Kapráľ. Slovensko zdola Moldavsko 4:3 na penalty a rovnakým výsledkom skočil zápas aj celkovo.

Naši reprezentanti sa tak radujú z postupu do štvrťfinále, kde sa stretneme s Brazíliou o 11:30 nášho času a zápas budete môcť opäť sledovať LIVE na RTVS2 alebo na webe rtvs.sk

Ak ste fanúšikom tipovania, máme pre vás skvelú správu, pretože na zápasy MS v malom futbale si môžete aj staviť! Všetky dôležité informácie a kurzy si môžete prečítať tu.