Slovensko zdolalo Kostariku a raduje sa z postupu

Slovenskí reprezentanti v malom futbale zvládli dôležitý zápas o postup proti Kostarike. V zápase dostal premiérovo príležitosť aj brankár Stanislav Pella.

Slovensko na ihrisku dominovalo od úvodu stretnutia. Už v štvrtej minúte sme sa po peknej prihrávke Filipa Deketa a zakončení Pavla Gereho dostali do vedenia. Našim reprezentantom to dobre fungovalo aj v obrane, kde sa našim obrancom darilo prerušovať útočné akcie Kostariky. V desiatej minúte bolo naše vedenie už dvojgólové, keď po dlhom aute zakončoval Jaroslav Repa z prvej. Slovensko v prvom polčase herne dominovalo a hra sa zväčša odohrávala na polovici Kostariky, kde sme držali loptu a snažili sa niečo vymyslieť.V dvadsiatej štvrtej minúte sme viedli už rozdielom triedy, keď Kostarika zahrávala rohový kop, ktorý zachytil Rudolf Beliš a strelou cez celé ihrisko prekonal brankára Kostariky, ktorý sa pri dobiehaní lopty nešťastne zranil a zápas už nedohral. Po prvom polčase bolo skóre 3:0 v náš prospech.

V druhom polčase sa obraz hry výrazne nezmenil, naši reprezentanti sa stále snažili niečo vymyslieť,  umne kombinovali a držali loptu na svojich kopačkách. V tridsiatej štvrtej minúte sa s loptou po ľavej strane prebojoval Michal Takáč a naservíroval ju na zadnú žrď pred Jána Andrejka, ktorý loptu pohodlne upratal do opustenej bránky. Nebezpečnú strelu z väčšej diaľky vyskúšal aj kapitán Kostariky Carlos Gerardo Hernández, no náš brankár Stanislav Pella sa nenechal zaskočiť.

Vo zvyšku zápasu už žiaden gól nepadol a Slovensko sa po víťazstve 4:0 raduje z postupu do osemfinále z prvého miesta v skupine, na druhom postupovom mieste skončilo Tunisko. Našim súperom v osemfinále bude reprezentácia Moldavska. Zápas je na programe už zajtra o 13:00. Stretnutia budete môcť sledovať LIVE na RTVS2 a tiež na webe rtvs.sk.

Ak chcete vedieť viac noviniek z majstrovstiev sveta, sledujte nás na facebookuinstagrame.

Ak ste fanúšikom tipovania, máme pre vás skvelú správu, pretože na zápasy MS v malom futbale si môžete aj staviť! Všetky dôležité informácie a kurzy si môžete prečítať tu.