Slovensko v dramatickom stretnutí prehralo s Brazíliou

Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v malom futbale sme po veľmi dobrom výkone podľahli Brazílii, ktorej sme boli v zápase viac ako vyrovnaným súperom.

V úvode zápasu preveril nášho brankára jeden z brazílskych útočníkov, no Martin Kapráľ náš tím podržal.  V tretej minúte sme pohrozili aj my, keď Kevin Čekan otestoval pozornosť brankára Brazílie. V ôsmej minúte mal obrovskú šancu na skórovanie kapitán Ivan Buchel, no brankár Brazílie dobre zakročil.

Slováci boli v prvej polovici prvého polčasu aktívnejším mužstvom. V dvanástej minúte strieľal Rudolf Beliš, no bohužiaľ neúspešne. O dve minúty predviedol skvelý reflexívny zákrok náš brankár, keď vyrazil strelu nad brvno. V pätnástej minúte však už išli Brazílčania do vedenia, keď strieľanú prihrávku pred bránu náš brankár vyrazil na hranicu pokutového územia, kde stál osamotený Luan Silva, ktorý dopravil lopty do brány.

V dvadsiatej prvej minúte sme mohli vyrovnať, keď po Kuhajdíkovej nahrávke a zakončení Čekana zachránila Brazílčanov žrď. Slovensko opäť zavrelo Brazíliu na ich polovici, z čoho rezultovala aj výborná strela Kuhajdíka, no brankár „kanárikov“ bol znovu pripravený a pokus zneškodnil. Polčasový rezultát bol 1:0 pre Brazíliu.

Úvod druhého polčasu začal pre Slovensko veľmi nevydarene, keď Brazília rozohrala na polovici, loptu zahrali po svojej ľavej strane a prihrávku pred bránu umiestnil za bezmocného Kapráľa  Ricardo Gomes dos Santos de Carvalho. Museli sme tak dobiehať manko dvoch gólov. Slovensko hralo s loptou na svojich kopačkách a snažilo sa niečo vymyslieť na obranu Brazílie. V tridsiatej druhej minúte krížna strela Gereho skončila vedľa.

V tridsiatej šiestej minúte sa nám však už podarilo znížiť, keď po kombinácii Repa – Beliš pretlačil loptu do siete Adrián Hricov. V štyridsiatej prvej minúte sme sa dočkali aj vyrovnanie, keď sme dostali loptu do brány priamo po rohu, rozhodcovia však regulárny gól pre údajný faul neuznali.

V záverečných troch minútach sa náš tím odhodlal k hre bez brankára. V nadstavenom čase sme mali ešte príležitosť pokutového kopu, ktorý rozhodca odpískal po ruke Oliveira. Zodpovednosť na svoje ramená vzal Dušan Dzíbela, no pri realizácii sa smolne pošmykol a pokutový kop nepremenil. Do semifinále proti Maďarsku tak postúpila Brazília po víťazstve 2:1.

Pre Slovensko to bolo premiérová účasť na majstrovstvách sveta a účasťou vo štvrťfinále sme určite nesklamali. Ďakujem všetkým fanúšikom za podporu.

Ak ste fanúšikom tipovania, máme pre vás skvelú správu, pretože na zápasy MS v malom futbale si môžete aj staviť! Všetky dôležité informácie a kurzy si môžete prečítať tu.