V Prešovskej minilige družstvo missiek!

Súťaž v malom futbale sa rozbehla v Prešove; v pohotovosti sú i ďalšie sídla. V univerzitnej súťaži na východe republiky sa predstaví tím dievčat!

Missky z Marakany

V marci začal trinásty ročník Futbalovej miniligy Prešovskej univerzity. „Do trinásteho ročníka sa prihlásilo trinásť družstiev, ktoré sú rozdelené do 1. ligy a 2. ligy v závislosti od umiestnenia v predošlom ročníku. Zaujímavosťou je, že prvýkrát v histórií Futbalovej miniligy PU máme družstvo s názvom 3b Miss Marakana, ktoré pozostáva výlučne zo ženského pohlavia. Momentálnym držiteľom putovného pohára je družstvo Jaščuriek. Práve spomínane družstvo si vo vlaňajšom finále poradilo s družstvom TIGRI CZ. Trinásty ročník sľubuje zaujímavé zápasy, tak sa nechajme prekvapiť, kto bude víťazom,“ informoval koordinátor súťaže Jaroslav Sučka.

Univerzitnú ligu v Prešove skrášlia brazílske missky. Vo Zvolene budú pokračovať všetky tri súťaže.

V sobotu Sereď, koncom mesiaca Zvolen

Priebežným lídrom Seredskej interligy je Légia Inter, ktorá doposiaľ nahrala 42 bodov. 39 bodov vybojovali Kladivári. Nateraz bronzová priečka patrí 31-bodovému (alebo percentnému) Tekutému zlu. V Seredi pokračujú v súťaži 19. kolom súťaže 16. marca.

V LIMFU (Liga malého futbalu) Zvolen zimovali na čele 22-bodoví Oranjes, druhá priečka patrí 18-bodovému L-Trade14 bodov nahral Detroit. Jarná časť začne 30. marca dohrávkou I. ligy medzi Euroteamom – Xanto teamom. Šiesteho apríla rozbehnú kompletné deviate kolo všetkých troch líg. „Na mužstvá čaká ešte šesť kôl odvetných zápasov. Potom sa všetky tri ligy rozdelia na skupinu o titul, resp. o postup a skupinu o záchranu, resp. umiestnenie od piateho do ôsmeho miesta. Získané body sa pritom prenášajú. V tejto nadstavbe sa do konca sezóny odohrajú ešte tri kolá,“ informoval zo Zvolena Juraj Plesník. „O titul sa zrejme pobijú obhajca L-Trade s Oranjes, o postup z II. ligy Futbalito a Pivkári a o postup z najnižšej súťaže to vyzerá na súboj medzi Torrom-Koliba a Piánkom. Pri vydarenom vstupe do jarnej časti môžu však zamotať očakávania samozrejme aj ďalší.“ V II. lige vo Zvolene zatiaľ kraľuje Mun Futbalito s 22 bodmi pred Pivkármi (21) a Alcolégiou (13). III. ligu vedie Torro – Koliba s 24 bodmi pred Piánkom (18) a Paralympiacosom (15).