Odštartovala Superliga v malom futbale. V prvom kole sa radovali Piešťany a Bratislava

V prvom kole skupiny západ SZMF Superligy v považskom derby využili výhodu domáceho prostredia domáce Piešťany. V druhom derby zápase medzi výbermi Bratislavy a Trnavy sa radovali Bratislavčania.

Považské derby rozhodol jediný gól

Piešťany vs. Trenčín 1:0 (1:0)
25.min Doboš

V zápase medzi domácimi Piešťanmi a Trenčínom videli diváci len jediný gól. Prvú väčšiu príležitosť mali Trenčania, keď sa ich útočník dostal k vysokej nakopnutej lopte za obranu, snažil sa prelobovať vybiehajúceho brankára Piešťan, ale netrafil bránu. Trenčín mal v prvých desiatich minútach viac nebezpečných príležitostí, ale gólman Piešťan svoj tím podržal. Potom sa osmelili aj hráči z kúpeľného mesta, keď po rýchlej kontre zakončil Prekop, ale brankár podržal svoj tím. V poslednej minúte prvého polčasu Piešťanci získali loptu na svojej polovici, rýchlo ju rozohrali do krídelného priestoru, kde si prebral loptu Erik Doboš, ktorý skóroval. Piešťany tak viedli po polčase 1:0.

V druhom polčase takmer prekonal svojho brankára jeden z Trenčanov, keď sa snažil odhlavičkovať loptu do bezpečia a takmer prekvapil svojho brankára, ten však zasiahol  a odvrátil na roh.  Potom sa oba tímy dôsledne bránili a vyložené príležitosti vznikali len zriedka. V 48. minúte nebezpečne pálil z voleja v dobrej pozícii Glos, loptou však opečiatkoval len brvno trenčianskej brány. V 50. minúte mohol Trenčín vyrovnať, ale brankár Piešťan sa stihol premiestniť k druhej žrdi a loptu za svoj chrbát nepustil. Na útočnej polovici Trenčína sa potom objavoval už aj gólman, Piešťanom sa podarilo zachytiť jeho rozohrávku a snažili sa o strelu cez celé ihrisko, ale tá v bráne neskončila. Piešťany nakoniec záverečný tlak ustáli a po záverečnom hvizde sa radovali z tesného víťazstva 1:0.

Derby medzi Bratislavou a Trnavou bohaté na góly

Bratislava vs. Trnava 5:3 (2:1)
3.min Dužek 24.min Blanárik  25.min Buchel 27.min Haladej 38.min Buchel 41.min Haladej 43.min E. Takáč 50.min Prágai

Na prvý gól sme nemuseli dlho čakať, keď v úvode tretej minúty Bratislava zahrala vhadzovanie, kde sa k lopte dostal Dužek, snažil sa otočiť okolo obrancu, lopta sa tam odrazila a Dužek ju napálil do brány – 1:0 pre Bratislavu. V prvom polčase sa hral dobrý futbal z oboch strán, tímy dobre kombinovali, no keď sa dostali do nejakej príležitosti, tak stroskotali buď na obrane alebo gólmanoch. Až v 24. minúte to Trnava prelomila, keď dlhý krížny pas poslali pred bránu a tam pohotovo zakončoval Blanárik. Hneď vzápätí však kapitán Bratislavy Ivan Buchel prešiel po krídle, nikto ho nezastavil a loptu poslal do brány. Stav bol tak 2:1 pre hráčov z hlavného mesta a rovnako tak skončil aj prvý polčas.

Úvod druhého polčasu Trnave vôbec nevyšiel, keď si Emil Haladej prebral loptu na polovici, prešiel s ňou pohodlne až k blízkosti brány a loptu poslal do siete. V 38. minúte bol v pokutovom území bratislavský hráč faulovaný a tak mali Bratislavčania výhodu pokutového kopu. Zodpovednosť na seba zobral Ivan Buchel a skóroval. V 41. minúte chyba v rozohrávke Trnavy, ktorú potrestal Haladej – 5:1. V 43. minúte sa Trnavčanom podarilo znížiť, keď strieľaná prihrávka Juhása sa odrazila od obrancu Bratislavy, dostal sa k nej Erik Takáč, ktorý ju poslal do brány. V závere hrala Trnava bez brankára a snažila sa ešte aspoň skorigovať stav stretnutia, čo sa im aj podarilo, keď po rohovom kope na zadnej žrdi zakončoval Prágai – 5:3. Viac sa však už neudialo a derby tak vyhrala Bratislava.

Po prvom kole máme tak máme dva trojbodové celky – Bratislavu a Piešťany. Trnava a Trenčín sú bez bodu.

Dnes je na programe aj prvé kolo skupiny východ. To sa hrá na štadióne vo Zvolene. Na prvý zápas o 19:45 nastúpia domáci Zvolenčania proti vicemajstrovi z Prešova. V druhom zápase o 21:00 sa stretnú výbery Košíc a Nitry. Zápas budete môcť opäť sledovať LIVE na facebooku Slovenského zväzu malého futbalu alebo na šport.sk. a tiež na Husté.tv.